'Yaman' bir hikayeyi hak etmiyor mu?

19 Mayıs 2015, Salı 12:23
AA

Rusya'da düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda kadınlar 62 kiloda Türkiye'yi temsil eden İrem Yaman, finalde karşılaştığı İspanyol Marta Calvo Gomez'i yenerek altın madalya kazandı. Bugün birçok gazetede irili ufaklı kendine yer bulmayı başaran bir haber bu. Spor sayfalarında gerektiği gibi değerlendirildiğinden emin değilim. Mevzu tekvando gibi sporlar olunca spor sayfalarının en gözükmeyenine alt taraflara bir yere sıkıştırılan bir 'altın' hikaye daha...

Nasıl başardı acaba?
Oysa bu altın hikayeler üzerine yoğunlaşmalı ve bu öykülerden nasıl daha fazla yazabiliriz ona bakmalıyız. Mesela İrem Yaman geçtiğimiz eylül ayında da ümitlerde Avrupa Şampiyonluğu kürsüsüne çıkmıştı. O günden bu güne İrem Yaman'ın hikayesini merak eden hiç kimse olmadı mı? 18 yaşındaki İrem Yaman bu sporu nasıl seçti? Arkasında kim durdu? Bu başarıya nasıl ulaştı?

'Altın' hikayeleri görmezden gelerek karanlık öykülerin içinde boğulmaya daha ne kadar devam edeceğiz?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.