Hercai'nin Miran'ı Akın Akınözü’nün saçları isyan çıkardı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

#AtvMiranınSaçınıKaldır etiketiyle Twitter’da isyan çıktı dün akşam. Tag’i ilk gördüğümde ben de mevzuyu hemen anlayamadım. Birkaç Tweet okuduktan sonra çözdüm meseleyi. Hadi gelin size de anlatayım.

15 Mart 2019 tarihinden itibaren atv'de yayımlanmaya başlayan, başrollerinde Ebru Şahin ve Akın Akınözü’nün yer aldığı Hercai dizisinde Miran ve Reyyan'ın çalkantılarla dolu aşkından hiç söz etmeyelim zira işin içinden zor çıkarım. Biz, Miran’ın dizideki saç stili neden Twitter’da gündem olmuş bunu konuşalım.

Çok haklılar!

Akın Akınözü hayranları dizideki saç modeline takmış durumda. Saçları alnına düşen Miran’ın stilini pek benimseyememiş olacaklar ki bu durumu Twitter’a kadar taşıyıp haklı olarak bir isyan çıkarmışlar.

Bir de buradan seslenelim: Miran’ın saç stili değişsin. Alnına düşen o saçlar kalksın ve yukarı doğru taransın lütfen. Öyle daha yakışıklı ve çıtırmış :) Bakınız:

 • Hikayede bütün ölüler mezardan kalkıyor, ama Miran’ın saçı kalkmıyor. Bu kabul edilemez.
 • Çiçek oğlumun saçına uzanan eller kırılsın. Böyle bir şey dururken insan neden inik saçta ısrar eder?
 • Bu zulme dur dedikçe yapım inatlaşıyor, biz de kanaldan istiyoruz o zaman.
 •  Hikayeye hiçbir katkısı olmayan saçın ısrarla kalkmaması inattan başka bir şey değil.
 •  Sevgili yönetmenlerimiz bu sesleri duyduğu halde neden bu inatlaşmaya göz yumuyorlar?
 •  Yapışık ve inik saçlar artık bir zulüm haline geldi.

Şaşırtıcı ama gerçek!

#AtvMiranınSaçınıKaldır tag’in gören bazı sosyal medya kullanıcıları şaşkınlıklarını gizleyemediler :) “Tek derdimiz Miran’ın saçları olsun” diyenlerin sesine de bir kulak verelim, bir yandan şaşırıp bir yandan da desteklerini eksik etmediler çünkü:

 • Yanlış görmüyorum değil mi öyle bir tag açılmış
 • Şakadır böyle tag olmaz diye 3-4 kere kontrol ettim millet harbi evde kala kala buna takmış.
 • Bir yaşıma daha girdim ama hadi destek vereyim.
 • #AtvMiranınSaçınıKaldır Allah’ım sabah kalktığımda böyle bir tag görmemiş olayım. Bir rüya olsun.
 • Eveliyonuz geveliniyonuz saçma sapan tagları gündeme sokuyonuz...

Buradan paylaşamayacağım daha bir sürü Twit atılmış konuyla alakalı. Okurken gerçekten çok eğlendim. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Mevzu büyük, daha fazla büyümeden Miran fanlarının gönlü alınmalı :) Saç önemli!

'Bir bilene danışsaydınız'

Doğduğun Ev Kaderindir’e doktorlardan tepki vardı. Onlar da en az Miran’ın fanları kadar haklılar isyanlarında.

Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu'nun Camdaki Kız kitabından yaşanmış, gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin geçtiğimiz hafta ekrana gelen bölümündeki bir sahne çok konuşuldu. Hapishanede uğradığı saldırı sonucu ağır yaralanan Mehdi hastaneye kaldırılmıştı. Makinelere bağlı olarak uyutulan Mehdi’nin ağzındaki hortum izleyicilerin de gözünden kaçmadı.

Entübe görüntüsü verilmek istenirken bir anda hem izleyicinin hem de doktorların hedefi oldu o sahne.

Seyirciyi güldüren bu dramatik sahne doktorları ve sağlık çalışanlarının da tepki göstermesine neden oldu. Bilinci kapalı bir halde yatan Mehdi'nin ağzındaki hortum hakkında doktorlar "Neden bir bilene danışmadınız, hiç mi daha önce başka dizilerde entübe hortumu görmediniz" yorumu yaptı.

Evet, kabul etmek gerekirse biraz komik olmuş gerçekten. Bu kadar mükemmel oyuncuların olduğu ve hikayenin ilmek ilmek işlendiği dizinin her bir sahnesinin çok daha titizlikle üzerinde durulması şahane olurdu.

İyi seyirler...

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder