Erkut Can

Erkut Can

Biden borçlarını ödedi ama…

Bekliyorduk, “Joe Biden ne diyecek?” diye. Aslında o, seçim kampanyası sırasında vaat olarak “Soykırım” diyeceğini söylemişti ama nedense duymamazlığa geldik ve kampanya süresince Ermeni diasporası çalıştı da çalıştı. Öyle ki, Kaliforniya’yı bile Biden’a aldırdılar.

Kadın üzerine deyişler

Adam, Türkiye’yi satmış. En büyük devlet bankasının başına işler açmış hatta mahkum ettirmiş. Yöneticisi onun yüzünden cezaevine girmiş. Yaptığı yolsuzlukların haddi hesabı yok. Başımıza daha neler açacağı da belli değil. Ama o, FBI korumasında elini kolunu sallayarak Amerika’da dolaşıyor.

84 milyonun dışındayız

Sağlık Bakanlığı’nın son bir haftalık COVID-19 verilerini alt alta yazıp topladım: 397.081 vaka tespit edilmiş, 18.494 hasta var, vefat sayısı da 1.830, toplam kayıp sayımız ise 36 bine yaklaştı.

Amiraller Kanal İstanbul’a düştü

Geçen haftaki yazımın başlığında “Beğenmediniz mi, yeni gündem verelim” demiştim. Tesadüfe bakın ki, pazar günü siz yazıyı okurken, gece yarısı yeni gündem patlamış ve sonraki günlerde de diğerlerini silip süpürürken, 104 emekli amiral bu kadar köpüreceğini tahmin bile etmemişlerdi. Amirallerden sonra eski büyükelçiler ve eski milletvekilleri de açıklama yaptılar ama konuşulmadılar bile. Garip.

Beğenmediniz mi? Yeni gündem verelim

Hep deriz ya, “Türkiye’de gündem çok” diye. Biri bitmeden diğeri başlar. Allah için, iktidarımız da bu konuda çok mahir. Yaratılan gündem sarpa mı sardı, hemen bir değil birkaç yeni gündemle eskisi unutturulmaya çalışılıyor. Bir gündem makinesi de sosyal medya tabii. Yani dolarımızdan çok gündemimiz var. Tabii işin esprisi bu. Şimdi gelelim, geçen haftanın gündemlerine. Bu köşeye sığdığı kadar…

Manifestonuz hayırlı olsun

AK Parti kongreleri nihayet Ankara’da noktalandı. “2023 Manifestosu” denilerek. Hayırlı olsun. Başkan yardımcısı Mahir Ünal, “Hazırlıklarımızı tamamlamamız 19 yıl sürdü. Asıl şimdi başlıyoruz” dediğine göre, biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan.

Aleyküm selam, Bu ne güzel kelam

Son yıllarda 7/24 diye bir tanımlama var ya, geçen hafta o tanımlamanın hakkını, şaşırıp üzülerek verdik milletçe. Diyorum ki, ötekileştirmeyen, gerçekten milli, sımsıcak, şefkat dolu bir el Türkiye haritasının üzerinde gezinse de kendimizi bulsak ne güzel olur. Ama nerdeee… Bir hayal. Bakalım mı geçen günlerde neler olmuş?

Erdoğan’dan 8 Mart müjdesi

Yine süslü sözlerle, yine erkeklerin nutuklarıyla bir 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yaşadık. Kadını insan yerine koymakta zorlananlar, meğerse ne çok severmiş kadınları. İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamayanlar sanki onlar değilmiş gibi...

Bu serbestlik erken oldu galiba

Türkiye’ye gelen ilk parti Çin aşısı, 13 Ocak’ta Bakan Fahrettin Koca’ya yapılarak aşılama başlamıştı. Sonra sağlık çalışanları ve 90 yaştan aşağıya doğru devam etti. Bildiğimiz kadarıyla 13.5 milyon doz aşı geldi ve 3 milyon kişiye de ikinci dozları vuruldu.

Nükhet Duru bu köşede dursun

Bugün, ne Ay’a sert iniş hayali ne COVID-19 savaşı ne olması zor yeni Anayasa ne HDP’nin kapatılması ne ‘inadına’ Kanal İstanbul yok. Pazar Postası’nda işgal ettiğim bu köşede magazin karalayacağım bu hafta.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder