Erkut Can Bayramlık...
HABERİ PAYLAŞ

Bayramlık...

Geçen hafta karar vermiştim, hiç olmazsa bayramda siyasetten, politikadan söz etmeyeyim diye ama, alışkanlık el klavyeyi yine arayıp buluyor. Hem bayramın dördüncü günü, hem de sayfamın içeriğine halel gelmesin diye notlar halinde bir şeyler yazıp bitireceğim. Söz.

* Adı ‘teröre hayır’dı ama, YSK’nın yasakladığı besmeleli şarkısıyla AKP’nin, seçim kampanyasını başlatma mitingine dönüştü. Dönüşecek tabii. Adı seçim hükümeti de olsa iktidarda kim var?
* 550 yerli ve milli milletvekili istedi cumhurun başı. Sonra da “Ne demek istediğimi anladınız değil mi” dedi. Tarafsız ya parti ismi vermedi. Yolsuzluk yapmayan, rüşvet almayan, hukuka ve insan haklarına saygılı, ettiği yemine sadık diyemedi, yerli ve milliyle yeni polemik yarattı hepsi bu.
* Bu arada siyasete de farkında olmadan sempatik bir lider ekledi. “Saz çalan cici çocuk.”
* “MHP’yi iktidar yaptım” demişti, şimdi AKP’yi tek başına iktidar yapmak için çalışacakmış. Ne Türkeş’miş be.
* TUİK açıkladı. 11 milyon kişi yoksulluk sınırı altında yaşıyormuş. Ona ne. Soran oldu mu?
* Bir fırıldak gazeteci, “NATO, ABD, AB, Batı medyası, Doğan medyası ve Gülenciler bir tarafta, Erdoğan ve AKP bir tarafta” demiş. Amanın, ne orantısız güç bu ya.
* Davutoğlu: “Cumhurbaşkanı, benim etkisiz, yönlendirilen bir devlet adamı olmayacağımı iyi bilir. Bu nedenle hiç talep gelmedi. Etmez.” Bravooo, bravo.
* Bir Davutoğlu vecizesi daha. “Tedbir almasaydık, PKK’ya inansaydık, neler olurdu düşünün” dedi. Düşündüm, cevap veriyorum: 100’den fazla şehit, 300 yaralı, savaş, bombalanan evler, yakılıp yıkılan okullar, köprüler, yok olan milli servet ve ağlayan analar. Bayram politikası bu kadar. Nokta. Bundan sonrası internet seçmeler.

Haberin Devamı

Can Yücel’in bayramı

Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan... Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık... Sızlamayan her organ, hele de burun deliği bayramdır. Bayramdır elden ayaktan düşmemek, zihinden önce bedeni kaybetmemek, kurda kuşa yem olmayıp, “çok şükür bugünü de gördük” diyebilmek... Sevdiklerinle geçen her gün bayramdır.

Haberin Devamı

Eli kaşınır; Para gelecek.
Sırtı kaşınır; Kavga edecek.
Ayağı kaşınır; Yola gidecek.
Kulağı kaşınır; Biri beni anıyor.

KİRLİSİN İŞTE Bİ GİT YIKAN YA...

Sıradaki haber yükleniyor...
holder