Mercedes Benz GLB Türkiye'de

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Lüks otomobil dünyasının güçlü markalarından Mercedes Benz’in yeni ürünü GLB, tasarımından kullanım özelliklerine kadar çok iddialı. Mercedes Benz, bir station otomobilin konforunu, MPV’nin kullanım ferahlığını ve SUV’nin zor şartlarda güven yapısını bir araya getirdiği yeni modeli GLB'yi satışa sunuyor.

Kısa bir süre önce İspanya’da uzun bir parkurda kullanma imkanı bulduğum GLB, otomobilseverleri memnun edebilecek çözümler sunuyor. Şık, güçlü ve farklı tasarımı ile kompakt rakiplerinden ayrılan GLB, iç mekanın rahatlığı ve fonksiyonelliyle birden fazla otomobilin özelliklerini bir araya getiriyor. Türkiye’deki vergi dilimlerinde avantaj sunan 1.332 cc’lik motor, ekonomi ve verimlilik konusunda da sınıfında oldukça iyi değerlere sahip.

Gelişmiş radar ve kameralarla donatılan GLB, sürüş yönünü 500 metreye kadar görebiliyor ve belirli sürüş koşullarında kısmen otonom sürüş sağlıyor. Bu iddialı araç, 406 bin TL’den başlayan fiyatlarla bu ay Türkiye yollarında olacak.

7 KİŞİYE YER VAR

GLB, Mercedes Benz’in premium kompakt sınıfta yedi kişiye kadar genişleyen bir iç mekan sunan ilk SUV modeli. 163 beygirlik turbo benzinli motor ve 7G-DCT otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu yeni Mercedes Benz GLB, 406 bin TL’den başlayan progressive donanım paketi ve 446 bin 600 TL’den başlayan AMG donanım paketine sahip.

Beş koltuklu kullanımda 570 litre bagaj hacmi olan GLB, arka koltukların katlanmasıyla 1805 litre alan sunuyor.

KALABALIK AİLELERE UYGUN

Mercedes-Benz’in Türkiye’de dijital ortamda düzenlediği ilk basın lansmanında tanıtılan yeni GLB ile ilgili Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, şu açıklamayı yaptı: “A-Serisi Hatchback ile başlattığımız yeni model atağımızı, yeni B-serisi CLA ve A-berisi Sedan ile farklı alternatiflerle çeşitlendirdik.

Yeni GLB’nin lansmanıyla bu seriye bir premium kompakt SUV daha ekleyerek, özellikle kalabalık ailelere uygun bir alternatif sunuyoruz. Bir sonraki aşamamız diğer kompakt SUV modelimiz yeni GLA olacak. Tüm modellerimizin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye’deki hedefimiz, premium kompakt sınıfta en fazla alternatifi sunarak liderliği sağlamak.”

KARSAN’IN ARAÇLARI AVRUPA’YA GİDİYOR

Portekiz’in Coimbra şehri için düzenlenen toplu taşıma ihalesini kazanan Karsan, 9 adet Jest Electric aracını ülkeye teslim etmeye hazırlanıyor. Araçların temmuz ayında toplu ulaşım operatörü SMTUC’a teslim edilmesi planlanıyor. Karsan’ın Atak Electric otobüsü de ilk siparişini kısa süre önce Romanya’dan almıştı.

İKİNCİ ELDE YENİ VİZYON

İkinci el otomobil pazarında mevcut iş modellerinin işleyişini kolaylaştırmak üzere kurulan 2plan, faaliyetlerine başlıyor. 2plan; her marka, model ve yaşta ikinci el araç alım-satım hizmetlerini, yaygın ve güçlü bayi teşkilatı ile gerçekleştirecek. 2plan, bayilerine hem araç arzı hem de stok finansmanında destek olacak, iş hacmini artıracak. Ayrıca müşterilerinin özel finansman paketleriyle araçlarını almalarını sağlayacak.

2plan İcra Kurulu Başkanı Orhan Ülgür, “Bugün Türkiye’de ikinci el araç pazarında yılda yaklaşık 7.5 milyon adet araç el değiştiriyor. Biz 2plan olarak bu pazarda büyük oyuncu olma hedefiyle yola çıktık. 5 yıl içerisinde yıllık 50 bin adetlik satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

PEUGEOT’NUN SUV BAŞARISI

Mayıs ayında gerçekleştirdiği 2 bin 45 adet SUV satışı ile SUV segmentinden yüzde 34 pay alan Peugeot markası, yine toplam SUV sınıfının en çok satan markası oldu. Peugeot Türkiye, ocak ayından mayıs ayı sonuna kadar yaptığı toplam 9 bin 187 adet SUV satışı ile 2020 Ocak-Mayıs toplam SUV’deki liderliğini de devam ettirdi.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder