Mehmet Coşkundeniz Aldatmadan önce bir kez daha düşün
HABERİ PAYLAŞ

Aldatmadan önce bir kez daha düşün

Aldatmak bazen bir plan dahilinde bazen de anlık gelişir. Aldattıktan sonra da artık hiçbir şey aynı olmaz. İster planlı, ister anlık olsun aldatma noktasına geldiğinizde şöyle bir durun ve düşünün. Bunu gerçekten yapmak istiyor musunuz? Yaptığınızda başınıza neler geleceğini biliyor musunuz? İşte bu soruların cevapları ve aldatmadan önce düşünmeniz gerekenler...

ÖNCELiKLE ŞU SORULARA YANIT VERMELiSiNiZ:

1-Neden aldatmak istiyorsun?

Örneğin intikam için mi? Halledemediğin sorunların üzerini kapatmak için mi? Arkadaşlarınla girdiğin bir iddia üzerine mi? Bir anlık kızgınlık sonucu kapıldığın öfke seli nedeniyle mi?

Haberin Devamı

2-Yakalandığında neler olabileceğini düşündün mü?

Hangi sebeple olursa olsun aldatma eylemi ortaya çıktığında çok büyük bir travma ile karşılaşacaksın. Bunun tek sorumlusu da sen olacaksın. “Ama o da bana şunu yapmıştı” demen seni kurtarmayacak. Çünkü o zaman sana herkes “O zaman aldatmayıp ayrılsaydın” diyecek.

3-Sevgilini ya da aileni kaybetmeye değer mi?

Yakalandığında evliysen eşini ve çocuklarını, değilsen sevgilini kaybetme olasılığın çok yüksek. Medeni Kanun, sadakatsizliği baş boşanma nedeni sayıyor. Yani sadakatsizliğin mahkemede belgelendiği an hakim seni şak diye boşuyor. Üstelik bir de tazminat ödemek durumunda kalıyorsun.

4-Toplumun vuracağı damgayı göze alabilecek misin?

Güvenilmez, zampara, çapkın, oynak vs... İçinde bulunduğun toplum seni mutlaka bir şekilde damgalayacaktır. Çünkü dünyada aldatmayı hoş gören hiçbir ahlak sistemi yoktur.

5-Kendine olan saygını yitireceksin. Peki bununla başa çıkabilecek misin?

Aldatma işine bulaşanlar genellikle bu olayı yaşadıktan sonra kendilerine olan saygılarını yitiriyorlar. Kişilik ve özgüven problemleri yaşıyorlar.

DiYELiM Ki BU SORULAR SENi CAYDIRMADI VE ALDATMAYA KARARLISIN. ŞU SEÇENEKLERI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMALISIN:

1- KONUŞMAYI DENE

İlişkinde ya da evliliğinde problem varsa bunu sevgilinle, eşinle konuşabilirsin.

2- YARDIM İSTE

Problemi halletmek için arkadaşlarından, aile büyüklerinden yardım alabilirsin.

3- UZMANA DANIŞ

Haberin Devamı

Onlar yardımcı olamıyorsa bir aile terapistine ya da ilişki uzmanına danışabilirsin.

4- ÇABA GÖSTER

Sevgilinle ya da eşinle arandaki duygu eksikliğini gidermek için yeni çabalar içine girebilirsin.

5- OLMADI, AYRIL

Hiçbiri çözüm olmuyorsa aldatmadan önce ayrılabilirsin.

HÂLÂ ALDATMAYA NİYETLİYSEN ŞİMDİ DE ÖNÜNE ÇIKABİLECEK ZORLUKLARA BİR BAK:

1- GÜVENİLMEZ PARTNERLER

Seçeceğin partner güvenilir olmayabilir ve her şeyi eşine ya da sevgiline anlatabilir.

2- GÖRÜLME RİSKİ

Kaçak buluşmalar, gizli görüşmeler ortak çevreniz tarafından görülebilir.

3- YAKALANMA OLASILIĞI

Ne kadar dikkat edersen et ‘her temas iz bırakır.’ Yani yakalanma olasılığın çok yüksektir.

4- PSİKOLOJİK ÇÖKÜNTÜ

Yakalandığın zaman yaşayabileceklerin psikolojinde büyük bir çöküntü yaratabilir.

5- HER ŞEYİNİ KAYBEDEBİLİRSİN

Hepsinden daha önemlisi, evliysen boşanma davasında büyük tazminatlar ödeyebilirsin, çocuğun varsa velayetini kaybedebilirsin.

6- İŞİN DE ELDEN GİDEBİLİR

Partnerini işyerinde seçtiysen bu ilişki ortaya çıktığında işini de kaybedebilirsin.

Haberin Devamı

BUNLAR DA SENİ DURDURMUYORSA EĞER O ZAMAN GERİYE SADECE ŞU SEÇENEKLER KALIYOR:

1- Güvenilmez biri olarak tanınacaksın. Birçok arkadaşın seni kınayacak ve yalnız kalacaksın. 2- Hayatına yeni birini aldığında geçmişini sorgulayacak ve "Sen benden önceki sevgilini, eşini aldattın. Beni aldatmayacağın ne malum?" diye soracak. 3- Pişmanlıklar yaşama olasılığın yüksek. Geri dönmek isteyeceksin ama reddedilebilirsin. 4- Diyelim ki affedildin. Ama eşinin, sevgilinin gözü üzerinde olacak. Bir kez 'sabıkalı' oldun. Yaptığın her hareket takibe alınacak. 5- 'Şüphe' içinde geçen bir yaşam seni sıkacak. Ne yapsan yaranamadığını düşüneceksin. Sen aldatma işini çoktan unutacaksın ama aldatılan unutmayacak ve her seferinde gündeme getirecek. 6- Aldatma için seçtiğin partnerden kurtulamama olasılığın da var. "Tamam, bitti" desen bile bunu karşındaki algılayamayabilir ve bu da seni mutsuz eder. 7- Aldatmayı alışkanlık haline getirme riskin var. Bu durumda asla düzgün bir ilişkin olmayacak ve o daldan bu dala savrulacaksın. 8- Elde etmesi kolay olduğu için genellikle kendi seviyenden düşük insanlarla birlikte olacaksın. Bu da ruhunun tatminini engelleyecek. 9- Geçmişteki mutlu günlerin aklına geldikçe "Ben neden böyle yaptım?" diyerek kendi kendini yiyeceksin. 10- Cinsel açıdan yaşayabileceğin problemler de cabası...

Sıradaki haber yükleniyor...
holder