Alem sana hayran olsun

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AŞK DOKTORU MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI...

https://twitter.com/askdoktoru

Herkesin aradığı bir insan olmak çok da zor değildir. Ve inanın bana bunun parayla, pulla ilgisi de yoktur. İnsanın önce manevi açıdan kendisini yetiştirmesi gerekir. Böyle olduğunuz takdirde de yalnız kalmanız olası değildir, aksine sevgili adaylarınız kapıda kuyruğa girer. Peki bu nasıl olacak? İşte ipuçları...

1) SIR TUTMASINI BİL

Biri sana bir şey anlatıyorsa, ve bunu senden başka kimsenin bilmesini istemiyorsa sırrını sonsuza dek sakla. Sır tutamayanlar, aşk ilişkilerinde de güven vermezler. Sevgilini dostuna, dostunu sevgiline çekiştirme.

2)TEK HAKLI SEN DEĞİLSİN

Her konuda haklı çıkman imkansızdır. Başkalarının da haklı olabileceğini aklından çıkarma. Ayrıca eğer o haklıysa inatlaşma, kendini haklı çıkarmak için demogoji yapma.

3) DUYGULARI SÖMÜRME

Sevgilinden de, ailenden de, arkadaşlarından da bir şey almak istiyorsan bunu duygu sömürüsüyle yapma. Evet, ilk başta işe yarayabilir ama daha sonra yalancı çobana dönersin. Bir gün gerçekten duygu yoğunluğu yaşarsın ama kimseyi inandıramazsın.

4) KİMSEYİ KULLANMA

Birini sevmiyorsan, sevmiyorsundur. Onun seni sevdiğini bilip de, o sevgiyi kullanarak çıkar elde etmeye çalışmak o edicedir. Sakın yapma! Hele hele, aşık olmadığın halde aşık rolü yapmaya sakın kalkışma!

5) TANIMADAN BAĞLANMA

Bir ilişkide bağlılık iyidir elbette ama körü körüne bağlılık da olumsuzluk yaratır. Önce tanı, sev, ondan sonra bağlan. Ama sırf hormonlarının etkisiyle bağlılık geliştiriyorsan emin ol ki kısa sürede o bağ kopacaktır.

6) HİÇ KİMSEYİ SATMA

Hangi konu olursa olsun, ne kadar zor durumda kalırsan kal, kimseyi satma, kimseyi harcama. Böyle davranan insanlar asla karşısındaki insanlara güven telkin etmezler. Sevgilin de arkadaşlarını sattığını bilirse, bir gün kendisini de satacağını düşünür.

7) KENDİNİ ÖVME

İşte en kötü huy... Tamam çok başarılısın, çok zekisin, çok güzelsin, çok yakışıklısın falan filan... Bırak bunları başkaları takdir etsin. Sen kendinden her zaman tevazu ile söz et.

8) BAŞKALARINI ÖV

İyi meziyetleri olan insanların bu meziyetlerini övmekten çekinme. İnsanlara güzel şeyler söylemek, iltifat etmek en sıkı kapanmış kapıları bile açtırabilir. Yeter ki överken işi ‘yalakalık’ seviyesine getirme.

9) BİLGİN YOKSA SUS

Sırf bulunduğun ortamda dikkatleri üzerine çekmek için bilmediğin konularda lafa girme. Kendini küçük düşürürsün. Bırak bilenler konuşsun, sen de bir şeyler öğren.

10) CİMRİLİK YAPMA

Tabii ki tutumlu olacaksın ama bunu abartma. Çünkü herkes bilir ki; cebine cimri olan aşkına da cimridir. Senin cimrilik yaptığını görenler sevgini de aynı oranda sakınacağını bilir ve senden uzak durur.

11) ÖNCE KENDİNİ SEV

Kendini sevmeyen insan başkalarını sevemez. Kendinle barış, kötü huylarını, defolarını kendine kabul ettir. Elbette her zaman iyiye ulaşmak için çabala. Ama kendini sevmeyi sakın unutma. Sen mutlu değilsen, kimse mutlu değildir.

12) KİMSEYİ KULLANMA

Bitmemiş ilişkilerin üzerine ilişki kurma. Başkasını düşünürken sırf acını azaltsın diye birini hayatına alma. Hem ona hem kendine yazık edersin. Acılarını iyileştirmeyi öğren.

13) TERK EDENE YALVARMA

Giden, kendi isteğiyle gitmiştir. Ne yapsan onu geri döndüremezsin. Öyleyse onun gözünde daha da küçülmemek için yalvarma, ayaklarına kapanma. Unutma sen onsuz da vardın, yaşıyordun.

14) YALANA BAŞVURMA

Kendini kurtarmak için, durumu kurtarmak için yalan söyleme. Çünkü bir yalan başka yalanları doğuracaktır. Ve bir süre sonra sen hangi yalanı hangi yalanla kapadığını unutup yakalanacaksındır.

15) SADAKATLİ OL

Sevgiline, arkadaşlarına sadık ol. İhanet dünyanın en kötü eylemi. Bir kez ihanet edersen başkalarını kandırdığını görüp egonun esiri olacaksın. Egon seni bunu devam ettirmeye yönlendirecek. İyisi mi sevgine, ilişkine sahip çık.

16) DOLDURUŞA GELME

Bir ilişkide başkaları devreye giriyorsa vah haline... Sevgilinle ilgili söylenenlere aldırış etme. Bir şeyi öğrenmek istiyorsan sevgiline sor, onun söylediğini doğru kabul et. Başkalarının sözleriyle hareket etme.

17) GERİ DÖNME

Nasıl ki giden için yalvarmayacaksın, sen gittiğinde de yalvarmalara, ağlamalara kanıp geri dönmeyeceksin. Çünkü aşk acısı yaşandıkça biter. Geri dönersen onun acı çekme süresini uzatacaksın. Bir de kararlı olmak diye bir şey var değil mi?

18) FEDAKARLIĞI ABARTMA

Tabii ki sevgilin için bir şeyler yapacaksın. Ama bunun dozajını iyi ayarla. Sırf onun isteklerini yerine getiren biri haline dönüşme. O senin kişiliğine aşık oldu, sen onun için kişiliğinden vazgeçme.

19) SAYGINI KORU

Ne kadar samimi olursanız olun, sevgililer arasındaki saygı unsuru her zaman yaşamalı. O senin kankan değil, sevgilin. Hayat tarzına, geçmişine, bilgisine, birikimine saygı duy. Hitap tarzını kankana seslenir gibi değiştirme.

20) MÜCADELEDEN KAÇMA

İlişkin boyunca bazı sorunlarla karşılaşaırsın. Bu sorunları aşmak için mücadele et. Zorluklar karşısında yılıp sevgilini ortada bırakçma. Senin mücadele azmin, ilişkiye verdiğin değeri de gösteren bir unsurdur.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder