Mehmet Coşkundeniz Aşk hayatınızı berbat edecek 10 beklenti
HABERİ PAYLAŞ

Aşk hayatınızı berbat edecek 10 beklenti

Aşk çok güzel, harika bir duygu. Ama dizilerdeki, filmlerdeki, romanlardaki gibi yaşanmıyor. Dizilerin, filmlerin pompaladığı şekilde aşk yaşamayı umuyorsanız, büyük hayal kırıklığı yaşarsınız. “Ve sonsuza kadar mutlu yaşadılar...” sözünü ancak bir masalın sonunda duyabilirsiniz. Oysa yanlış beklentilerden kurtulursanız, o mutluluğu kendi elinizle kurabilirsiniz. İşte, ilişkinizin düşmanı olabilecek, gerçekten uzak 10 beklenti...

Aşk hayatınızı berbat edecek 10 beklenti

1- ONUN HAYATINDA ÖNCELİKLİ OLMAK

Evet çoğunlukla öncelikli olabilirsiniz ama unutmayın ki sevgilinizin de bir yaşamı var. İşi, arkadaşları, ailesi, hobileri... Tüm bunları boş verip hep size öncelik vermesini beklemek bencilliktir. Böyle bir beklenti içine girerseniz bir süre sonra hayal kırıklığı yaşamaya başlarsınız.

Haberin Devamı

2- HİÇ TARTIŞMADAN İLİŞKİ SÜRDÜRMEK

Çatışma, ilişkinizi bozacak bir unsur değildir. Yeter ki; birbirinize olan saygınızı kaybetmeyin. Aksine, çatışma ile ortaya çıkacak tartışmalar ilişkinizdeki sorunları fark etmenize ve onarmanıza yol açacaktır. Böylece daha sağlıklı bir ilişkinin temellerini de atmış olacaksınız. Aman dikkat! Tartışmayı, günlük rutin kavgalara dönüştürmeyin!

3- HAYATI SADECE İKİ KİŞİLİK YAŞAMAK

“Biz bize yeteriz” düşüncesi çok romantik olsa da asla gerçekçi değil. Kendinizi dünyaya kapayıp sadece iki kişilik bir yaşam kurma düşüncesi rahatsızlık vericidir. Sevgiliniz sizin duygusal ihtiyaçlarınızı karşılasa da tüm sosyal ihtiyaçlarınızı karşılayamaz. Hayatınızda ne kadar çok insan varsa, ilişkiniz o kadar zenginleşir.

4- NE HİSSETTİĞİNİ SÖYLEMEDEN ANLAMAK

Sevgiliniz bir zihin okuyucusu değil. Bu nedenle sizin ne düşündüğünüzü, ne hissettiğinizi bilmesini beklemeyin. Kendinizi sözlerinizle ifade etmezseniz, sizi rahatsız eden şeyi düzeltme imkanını da vermemiş olursunuz. İletişim kanallarını açık tutmalı, ne hissediyorsanız söylemelisiniz.

5- 7 GÜN 24 SAAT BİRLİKTE OLMAK

Birçok çiftin en büyük yanılgısı da budur. Sanıyorlar ki; her şeyi her an birlikte yapmak ilişkinin gereğidir. Oysa, kendinize zaman ayırmanız ilişkinize yatırım anlamına gelir. Birbirinizi boğar ve birbirinizden ayrı zaman geçirmezseniz, sonunda sıkılırsınız, ilişkiniz de yıpranma sürecine girer.

Haberin Devamı

6- SONSUZA KADAR MUTLU YAŞAMAK

Sevgilinizin işi gücü bırakıp sadece sizi mutlu etmeye odaklanması gerçekçi değil. Sağlıklı da değil. Mutlu anlarınız da olacak, mutsuz anlarınız da. Üstelik mutsuz anlar, mutlu anlarınızın kıymetini daha fazla bilmenizi sağlar. Amacınız sağlıklı ilişki yürütmek olmalı. O zaman zaten mutluluk da gelir.

7- SEVGİLİNİZİ HERKESİN BEĞENMESİNİ SAĞLAMAK

Sevgiliyi kendiniz için seçersiniz. Siz, sevdiğiniz için birliktesinizdir. Herkes tarafından kabul görmesini sağlamaya çalışmak boşa bir çabadır. Unutmayın, bir ilişki içinde olsanız da ikiniz de ayrı bireylersiniz. Sizi beğenen birileri, sevgilinizi beğenmeyebilir. Bunu da dert etmeyin.

8- ONU KAHRAMAN GİBİ GÖRMEK

Sevgiliniz herkes gibi sıradan bir insandır. Bir ölümlüdür, fanidir. Ona süper kahraman muamelesi yapmayın. Böyle davranırsanız üstlendiği yükün altında ezilir. O sizin aynı anda sevgiliniz, babanız, anneniz, kardeşiniz, dostunuz, muslukçunuz, eletrikçiniz, öğretmeniniz olamaz.

Haberin Devamı

9- FARKLILIKLARI GİDERMEYE ÇALIŞMAK

Farklılıklarınız sizin zenginliğinizdir. Sevgilinizden her konuda sizin gibi düşünmesini, sizin gibi davranmasını beklemeyin. Onun politik görüşü, dini inancı, hayata bakışı farklı olabilir. Bu sizin ilişkinizi canlandırır. Onu kendinize benzetmeye çalışırsanız bir süre sonra sıkılırsınız.

Aşk hayatınızı berbat edecek 10 beklenti

10- SEKSTE HER ZAMAN MÜKEMMEL OLMAK

İlişkinin en büyük tutkalı sekstir. Çiftlerin en büyük yanılgılarından biri, birlikte oldukları süre boyunca hep mükemmel seks yapacaklarına olan inancıdır. Oysa dış etkenleri göz ardı etmemelisiniz. Sinir, stres, iş yerinde yaşanan aksaklıklar, aile ile ilgili problemler... Bunlar seksi etkileyen şeyler. Üstelik seksin bir süre sonra rutine gireceğini unutmayın.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder