Aynı kişiden ikinci kez kurtulmak

AA

1- İLETİŞİMİ TAMAMEN KES

Arama, yazma, gece 'Uyudun mu' mesajlarıyla Whatsapp'tan zorlama, sosyal medyadan takibi bırak hatta engelle, kendi sosyal medya hesaplarından atarlı, giderli, göndermeli postlar paylaşma, ararsa açma, ille açacaksan da çok kısa konuşup kapat. Bu süreçte ondan haber almamak sana iyi gelecek.

2- KENDİNİ SUÇLAMAYI BIRAK

lişkideki bu hüzün verici sonun sorumlusu sen değilsin. İkinci kez denedin, olmadı. Denemeseydin bu kez kendini daha fazla suçlayacaktın. Şimdi rahatlayabilirsin. "Denedim ama olmadı" sözü gerçekten önemli. Hiç kimse bir ilişkide iki kişinin de sorumluluğunu taşıyamaz. Sen kendinden sorumlusun.

3- TEK SEÇENEK O DEĞİL

Ondan başka hiç kimsenin seni sevmeyeceğini, senin de ondan başka hiç kimseyle beraber olamayacağını düşündüğün anlar oluyor. Ama sana garanti verebilirim ki durum öyle değil. Merak etme seveceksin ve çok sevileceksin. Bunun için sadece biraz zamana ihtiyacın var. Duygularınla barışmalısın.

4- AKBABALARDAN UZAK DUR

Durumunu arkadaşlarınla konuş, onlarla dertleş. Ama mutsuzluktan beslenen, "Ben sana demiştim yine ayrılırsınız" diyen akbaba arkadaşlardan uzak dur. Onlar bu süreçte sana iyi gelmez. Seni her halinle kabul eden, sorgulamadan yardımına konuşan dostlarınla bir araya gel.

5- ONUN HAYATINA ÖYKÜNME

"Ben burada sürünüyorum, o çoktan birini bulmuş gününü gün ediyor" demek hiçbir işe yaramaz. Senin hayatın sana, onun hayatı ona. Yaşadığın bu acının bir süresi olduğunu, bir gün geçeceğini ve yeniden mutlu günlere döneceğini aklından hiç çıkarma. Ona nispet olsun diye de olmadığın gibi davranma.

6- İNTİKAM FİKRİNİ UNUT

Şu an ona acı vermek, canını yakmak istiyorsun. Sürünerek kapına geldiğini görmek istiyorsun. Ama öyle bir şey olmayacak. İntikam adına yapacağın her şey seni onun gözünde daha da küçültecek. Aslında alacağın en iyi intikam onu hiç umursamadan kendi hayatına devam etmek olacaktır.

7- KÖTÜ YANLARINI DÜŞÜN

İnsan ilişkinin içindeyken sevgilisinin kötü yanlarını görmezden gelir. Oysa sen de biliyorsun ki uyuşamadığınız birçok nokta vardı. Üstelik bunu iki kez test ettin. İlgisizliğini, sorumsuzluğunu, sana olan kötü davranışlarını hatta geçen yaz tatilinizi nasıl zehir ettiğini düşün.

8- HATALARINI SEV

Bu ilişki baştan sona bir hata olabilir. Sen bu hatayı iki kez yapmış olabilirsin. Ne var yani herkes kusursuz mu? Kendini zaaflarınla, hatalarınla sevmeyi öğren. Hatta bunu öğrenmenin tam zamanı. Duygularına güvenmenin, duygularınla yaşamanın neresi kötü?

9- MEŞGULİYET YARAT

Düşün, düşün bir yere kadar. Kendini eve kapatıp dış dünyayla irtibatı kesmen sana yarar getirmez. Aklını ve bedenini meşgul edecek bir şeyler bulmalısın. Spora git, yürüyüşe çık, fotoğraf çek, seyahat planla... Hem bedenindeki hem de ruhundaki toksinleri atacak bir şeyler yap.

10- YENİ SEVGİLİ BULMA

İnan bana yeni biri şu an var olan durumunu çok daha kötüye götürecektir. Bu dönemde bir başkasının duygusal sorumluluğunu alamazsın. Yas dönemindesin ve bu dönemi gerekirse ağlayarak, zırlayarak geçireceksin. Hele bir bu dönem bitsin, sonra yepyeni ilişkiler seni bekliyor olacak.

Sıradaki haber yükleniyor...