Mehmet Coşkundeniz Aysun Hanım o cümleyi kurdu
HABERİ PAYLAŞ

Aysun Hanım o cümleyi kurdu

MFÖ’nün Özkan’ı, Özkan Uğur’un ölümü tüm Türkiye’yi derinden etkiledi elbette. En çok da eşi Aysun Aslan Uğur ile oğlu Alişan Uğur’u... Aysun Hanım, derin üzüntüler yaşadığı bu kaybından sonra kendi kabuğuna çekildi, yasını tuttu ve hiç konuşmadı. Ta ki, gazetemizin röportaj ustası Alev Gürsoy Cimin onu konuşmaya razı edene kadar... Bu röportaj 24 Mart Pazar günü yayınlandıktan sonra çok konuşuldu. Televizyonların haber bültenlerinde, sosyal medyada epey bir yankı buldu. Çünkü önemliydi. Aysun Hanım, MFÖ’nün geleceği ile ilgili de konuşmuştu. Aslında söylediği hiçbir şey MFÖ’nün aleyhine değildi. Sadece Mazhar ile Fuat’ın ikili olarak sahneye çıkmalarını biraz erken bulmuştu. Bunu da “Kızmadım tabii... Benim tek söylediğim şuydu; biraz durun! Çok erken konuşulmaya ve oluşmaya başladı bunlar. En azından bir 6 ay yasımızı tutalım, hiçbir şey konuşmayalım lütfen” sözleriyle dile getirmişti. Ama söyledikleri sadece bu değildi. Üstelik burada Mazhar ve Fuat’a bir eleştiri de yoktu. Acılı bir eşin serzenişiydi sadece. Aysun Hanım o röportajda Mazhar ve Fuat için çok güzel şeyler de söyledi. “’Mazhar Fuat’ olarak çıktılar ve tuhaf eleştiriler aldılar. Neden eleştiriliyorlar bunu da anlamıyorum. ‘Mazhar Fuat Özkan’ diye çıksalardı, bu sefer ‘Özkan öldü, neden onun ismiyle çıkıyorsunuz?’ diyeceklerdi. İnsanlar da evine ekmek götürüyor, kolay değil tabii ki sahneye çıkacaklar. Ben çok üzülüyorum eleştirilmelerine” dedi mesela... Röportajın bu kısımlarını tekrar yazmamın sebebi, Mazhar’ın bir restoran çıkışı, haberci arkadaşlarımıza söylediği bir söz oldu. Mazhar, Aysun Hanım’ın “Biraz durun” sözlerini hatırlatan habercilere, “Biz o konseri Özkan’ı anmak için yaptık. Aysun Hanım da bize öyle bir cümle kurmadığını söyledi” demiş. Ben de diyorum ki, Aysun Hanım o cümleyi kurdu. Ses kaydı var tabii ki elimizde. Her röportajını büyük bir titizlikle yapan, yazıya çevirirken kılı kırk yaran Alev’e böyle bir çamur atılmasına asla izin vermeyiz. Mazhar Bey dilerse, ses kaydını da dinletiriz.

Haberin Devamı

Aysun Hanım o cümleyi kurdu

Haberin Devamı

MEDYADAN MI ÖĞRENMELİYDİ?

O röportajda Mazhar ve Fuat’ın sorun etmesi gereken şey, “Biraz durun” cümlesi değil. Aysun Hanım, bu ikilinin MF olarak sahneye çıkmasıyla ilgili “Ben de bilmiyordum, medyadan öğrendim. Büyük cesaret dedim, bravo yani” dedi. Mazhar Bey’e ben sorayım, Özkan’ı anmak için yaptığınız konseri, eşi medyadan mı öğrenmeliydi? Alev, Aysun Hanım’a konsere davet edilip edilmediğini soruyor röportajda. “Hayır, davet edilmedim” cevabını alıyor (Bu kısım ses kaydında var). Nitekim Aysun Hanım konserde yok. Yani Mazhar Bey, onu arayıp “Biz Özkan’ı anmak için bir konser yapıyoruz” dedikten sonra o konsere davet etmeniz gerekmez miydi? Aysun Hanım gelseydi, sahneye çıkıp bir iki kelime etseydi daha iyi anmaz mıydınız eski dostunuzu? Sizi anlıyorum Mazhar Bey, üzüntülüsünüz, belki davet etmeyi unuttunuz, belki Aysun Hanım’la iletişiminiz çok da iyi değil. Ama hedefi başka yöne çevirmeniz de doğru değil. Biz sizi “MF” olarak da dinleyeceğiz, sevmeye devam edeceğiz. Tabii gerçekleri çarpıtmadığınız sürece...

Haberin Devamı

Aysun Hanım o cümleyi kurdu

ADANA’YA GİDEK Mİ?

Yılın bu ayını pek severim çünkü Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın zamanı gelmiştir. Bütün Adana’nın katıldığı, halkın sokaklarda gönüllerince eğlendiği, etkinlikleriyle, konserleriyle her sene daha da büyüyen karnaval bu yıl 10 güne yayıldı. ‘Kültür Yolu Festivali’ kapsamına alınan karnaval Yarın başlıyor ve 21 Nisan’a kadar sürüyor. Bayram tatili yeni bitmiş olsa da eğer imkanınız varsa karnaval zamanı Adana’ya gitmenizi öneririm. Kendinizi çok iyi hissedeceğinizin garantisini de veririm. İlk yılından beri takip ettiğim bu karnaval bana da hep iyi gelir. Mersin’de doğmuş, portakal çiçeklerinin kokusunu bilen biri olarak kendimi karnavalın ev sahibi gibi hissederim. Ben yine en çok karnaval kortejini merak ediyorum. Bütün yıl, bu kortejde yürümek için hazırlanan kuruluşların yine hangi sürprizlerle karşımıza çıkacağını görmek için sabırsızlanıyorum. Kebap, şalgam bir yana bu karnavalda Adana’nın değişik lezzetlerini tadabileceğinizi, Çukurova kültürünü iliklerinize kadar yaşayabileceğinizi hatırlatayım.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder