Mehmet Coşkundeniz Eski sevgiliyle yeniden denemek
HABERİ PAYLAŞ

Eski sevgiliyle yeniden denemek

Derler ki; “Ex’ten next olmaz...” Yani eski sevgiliden yeni sevgili olmaz. Durun bakalım öyle hemen kesin karar vermeyin. Elbette daha dün ya da birkaç hafta ya da birkaç ay önce ayrıldığınız, sizin canınızı yakan eski sevgiliden söz etmiyorum. Hani böyle yıllar önce güzel şeyler yaşadığınız ama sonra elinizde olmayan sebeplerle ayrıldığınız o eski sevgili söz konusu olan. Peki hangi şartlarda olabilir bu?

1-EGOLAR TÖRPÜLENDİ

Zamanında sırf egonuza yenik düştüğünüz için, belki de bugün düşündüğünüzde bir incir çekirdeğini bile doldurmayacak sebeplerden ayrıldınız. Belki de o zaman ayrılık fikrinin üzerinde pek durmadınız. “Amaaaan elimi sallasam ellisi” deyiverdiniz ve ayrılmayı seçtiniz. Ama şimdi tekrar düşün. Belki de ayrılmak iyi bir fikir değildi ne dersiz? Şimdi gururun sırası değil. Hadi ara onu!

Haberin Devamı

2-O SEBEPLER ORTADAN KALKTI

Diyelim ki o zaman yollarınız ayrıldı. Ne bileyim, siz başka şehirde, o başka şehirde üniversite okumaya gitti. Aranıza mesafeler girdi. Ya da kariyerlerinizi farklı çizdiniz ve bir türlü ortak nokta bulamadınız. Ama şu anda durum farklı. Okul bitti, mesafeler eridi, kariyeriniz de belirli bir noktada. Belki de senin için eksik olan tek şey yıllardır özlemini çektiğin eski sevgilindir.

3-DOSTLAR DA ISRARLI

Eski sevgilini anlattığın her arkadaşın, dostun sana “Ya çok da garip bir şekilde ayrılmışsınız. Neden yeniden denemiyorsunuz?” diyorsa onlara kulak ver. Dostlar, bazı şeyleri daha iyi görebilirler. Üstelik onlar senin kötülüğünü de istemez. Dostlarının sözlerine kulaklarını tıkayıp burnunun dikine gidersen ileride pişman olabilirsin.

4-DAHA NE KADAR YALNIZLIK?

Hayatında hiç kimse yok. Bunun sıkıntısını yaşıyorsun. Hatta bazen yatağa girip günlerce uyumak istiyorsun. Yaptığın şeylerden zevk almıyorsun. İş arkadaşlarınla dışarıya çıkmak bile içinden gelmiyor. Kim bilir, belki eski sevgilin de aynı durumdadır? O da yalnızlıktan muzdariptir. Bu durumda sizi sizden başka kim daha iyi anlayabilir. Çevir şu telefonu!

5-ZAMAN İLAÇ OLDU

Çok zaman geçti. düşüncelerin değişti. Artık bir parmak suda fırtına koparmıyorsun. İnan bana o da seninle aynı durumda. Hatta ikiniz de neden ayrıldığınızı bile hatırlamıyorsunuz büyük olasılıkla. Şimdi zamanın çanları sizin için çalıyor. Yani, yeniden başlmama zamanı geldi. Üstelik bu kez boşa harcayacak vaktiniz de yok!

Haberin Devamı

6-FARKLILIKLAR ARTIK YOK

Diyelim ki zamanında çok farklı yaşam biçimleriniz vardı. Örneğin sen çok planlı, programlıydın ama o da savrutkut. Şimdi sen nasıl o kadar disiplinli değilsen o da o kadar sorumsuz değil. İnsanlar değişebilir. Artık öncelikleriniz değişti. Bu durum bile sizi birbirinize yakınlaştırabilir. Çünkü artık kendinizle kavganızı tamamladınız ve daha dingin oldunuz.

7-DİĞERLERİ DAHA MI İYİ?

Hayır değil, üstelik bunu tecrübe de ettin. Ayrıldığında ilk iş “Oh be özgürüm” deyip başka flörtler peşinde koştun. Fakat gördün ki bu flörtler, ilişkiler seni adece yordu. Hatta canını yaktı. Yağmurdan kaçarken doluya tutuldun anlayacağın. Anladın ki hiç kimse onun gibi değil. Hatta o şimdiye kadar yaşadığın ilişkilerin en iyisinin kahramanıydı. O zaman yeniden kahramanın olsun!

Haberin Devamı

8-OLGUNLUK DÖNEMİ

Eskiden her şeyi kafana takıyordun. Onun söylediği en küçük şeyi büyütüp, alınganlık yapıyor, kavga çıkarıyordun. Bu yüzden ilişkiniz bir dargın bir barışık yürüyordu ve sonunda da bitti. Ama artık büyürdün, olgunlaştıh Daha sabırlısın, daha dikkatlisin. Sahip olduğun her şeye daha fazla kıymet veriyorsun ve kaybetmekten korkuyorsun. Artık ilişkinin farklı olacağına inanabilirsin.

9-İKİNCİ BAHAR

Ne güzel şarkıdır... “İkinci bahar yaşıyor ömrüm, gel benim yarim oluver şimdi...” Zamanında o sevgiliyle başlattığın baharın devamını getirebilirsin. Bazen şansa, kadere inanmak gerek. Belki o senin hayattaki en büyük şansın. Belki de kaderin... Bu şansı tepmek aptallık değil de nedir? İnsan kendi baharını kendisi yeşertmeli.

10-AŞKI YABANA ATMA

Kabul et kalbinin bir köşesi hep ondaydı. Hayatına kim girmiş olursa olsun, onunla ilgili bir şey duyduğunda ya da sosyal medyada bir fotoğrafını gördüğünde heyecanlandın. Biz buna aşk diyoruz. Bu aşkı baskılamanın alemi yok. Elbette yine başarısız olabilirsiniz. Yine ayrılabilirsiniz. Ama bu ikinci şansı denemezseniz hayatınız boyunca pişmanlık duyabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder