Herkese sevgili gözüyle bakıyorum

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

18 yaşında bir genç kızım. Tanıştığım, gördüğüm, biraz muhabbet ettiğim herkese sevgili adayı gözüyle bakıyorum. Daha tanışır tanışmaz kendime “Acaba bundan iyi sevgili olur mu, biz birlikte olsak nasıl olur?” gibi sorular soruyorum. Bu arada bunları yapıyorum ama şimdiye kadar da hiç sevgilim olmadı. Çevremdekiler beni güzel buluyor ama ben “Madem bu kadar güzelim niye sevgilim yok?” diyorum. Beni erkekler hep, kendi sevgililerini kıskandırmak için kullandı.

● UNUTULMAZIM

Daha aşk yolunun çok başındasın. Karşına çıkan erkekler için “Acaba sevgili olur mu?” diye düşünmen bundan kaynaklanıyor. Tabii arkadaşlarının sevgilisi olup da senin hâlâ daha bir sevgili bulamamanın da bunda etkisi var. Zaman içinde elbette bir sevgilin olacak. Elbette sevecek, sevileceksin. Yalnız bu kıskandırmak için kullanılma durumunu pek anlayamadım. Birileri sana silah zoruyla bunu yaptırmıyor herhalde. Öyleyse neden onlara izin veriyorsun? Her şeyden önce sevgilisinden daha yeni ayrılmış erkeklerden uzak dur. Hele hele sen hoşlanmıyor ya da sevmiyorsan kimseyle iş olsun diye birlikte olma.

‘ÜZMEK İSTEMİYORUM’ DİYEREK AYRILDI

2 yıldır tanıdığım erkekle son 3 aydır bir şeyler yaşamaya başladık. Buna tam bir sevgililik ilişkisi diyemeyiz. Dışarıda pek buluşmuyoruz. Genellikle onun evine gidip sevişiyoruz. Ben bu durumdan şikayetçi değildim ve kabullenmiştim. Yalnız artık beni aramayı bıraktı ve “Sen diğer kızlar gibi değilsin. Üzülmeni istemiyorum, bu yüzden seninle devam edemiyorum” dedi. Ama ben böylesine bile razıydım ve onu hiçbir zaman sıkmadım, baskı yapmadım. Bir anda neden değişti?

● KARMEN

Cinselliğe dayalı ilişkilerde bitiş çabuk gelir. Çünkü sizi bağlayan şey tamamen tenseldir. Kalbe ve ruha dayalı olmadığı için de yüzeyseldir. Doğal olarak bunun bir süresi vardır ve genellikle de bu süre kısadır. Bunu daha fazla sürdürmenin anlamı olmayacağını düşünmüş. Senin beklentiye girebileceğini fark etmiş. Nitekim sen böyle olsa bile devam etmeye razı olduğuna göre, aslında “Belki bir gün sevgili de oluruz” düşüncesi içindesin. Neyse, bunda utanacak bir şey yok. Yaşandı ve bitti.

ONU AKLIMDAN ÇIKARAMIYORUM BAŞKASIYLA BİRLİKTE OLAMIYORUM

24 yaşındayım ve 3-4 yıldır bir kızla beraberim. Önceleri sevgiliydik ve ayrıldık. Ayrılmayı o istedi. Sonra yine aradı ve görüşmeye başladık. Şimdi o benimle olmak istiyor ama ben istemiyorum. Sanki içimde bir şeyler tükendi. Fakat onu istemediğim halde içim öyle demiyor. Onu aklımdan çıkaramıyorum, başkasıyla birlikte olamıyorum. Kendimi bu kadar bağımlı hissetmek beni çok yoruyor.

● MURAT

Alışkanlıklar, anılar, yaşanmışlıklar... Şu an seni ona bağlayan şeyler bunlar. Arada aşk kalmamış. Birlikte olma isteği bile kalmamış. Şu anda içinde bulunduğun durumdan kurtulmak biraz zaman alacak ama başaracaksın. Burada en önemli şey, bu süreçte bir başkasıyla birlikte olmaman. Çünkü şu an hayatına girecek kişi sadece bir yara bandı vazifesi görecek. Büyük olasılıkla ona da yazık edeceksin. Bu dönemi, yalnız atlatmalısın. Tabii atlatabilmen için, bu ayrılığı kesinlikle kabullenmen ve geri dönüşü olmayacağını kendine kabul ettirmen gerekiyor.

BENİ AFFET

SENDEN BAŞKA KİMSEYLE

Denedim olmadı, kimse senin yerini alamadı. Başka kollar, öbür yollar beni asla kandıramadı. Sensizlik bana verilmiş en büyük ceza zaten, başka cezaya gerek kalmadı. Gel bitirelim bu ayrılığı, gel yaşayalım sevdayı. Ben o eski ben değilim artık, tüm benliğime buladım aşkı.

● MISTERY

İLAN-I AŞK

8 YIL AYNI AŞKLA

Her yıl biraz daha büyüdüm seninle. Her yıl biraz daha aşık oldum. Bana yeniden güvenmeyi, huzurla yaşamayı, aşkın en kutsal duygu olduğunu öğrettin. Sadece bunun için bile minnettarım sana. İki küçük meleğimizle bir ömür hep böyle mutlu yaşayalım. 8’inci yılımız kutlu olsun sevgilim.

● HANDE

BENİMLE EVLENİR MİSİN?

Bu sevdayı bana yaşattığın için kendimi şanslı hissediyorum. “Ya olmasaydın” diye düşünmüyorum çünkü sen varsın. Çünkü sen içimdesin. Çünkü sen benim hayat kaynağımsın. Bu kaynağı bana sonsuza dek armağan eder misin? Benimle evlenir misin?

● HEKİM

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder