İki kişi var ama niye var?

24 Nisan 2016, Pazar 19:00
AA

Bazı kadınlar iki kişiyle aynı anda ilişki yaşayabiliyor. Ya da biriyle ilişki yaşarken diğerini yedekte tutabiliyor.

Peki ama neden?

İşte cevapları...

1- EĞLENCELİ - CİDDİ

“Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır” klişesini bilirsiniz. Bu, bir dereceye kadar doğru. Evet eğlenmek isterler ama 24 saat gülmeyi de istemezler. Arada ciddileşecek, hayatla ilgili bir şeyler öğretebilecek birine de ihtiyaç duyarlar. İşte bu nedenle biri ciddi, diğeri eğlenceli iki kişiyi hayatlarında tutabilirler.

2- AŞK - HUZUR

Aşkta huzur yoktur, huzurun olduğu yerde de aşk yoktur. Tek başına huzur bir kadını mutlu etmeye yetmiyor. Tek başına aşk da yetmiyor çünkü “Huzur arıyorum” lafı kadınların ağzından eksik olmuyor. Bunu aynı anda tek kişide bulabilmek de mümkün değil. Huzuru elde edebilmeniz için aşkın şiddetli döneminin geçmesi gerekiyor. Geçene kadar da iki kişiyle yaşanıyor.

3- TUTKU-ŞEFKAT

Tutkunun içinde kısmen şiddet vardır (fiziksel şiddetten söz etmiyorum, şiddetli duygulardan söz ediyorum). Şefkat ise daha dingin, daha oturmuş ve açıkçası tutku sona erdikten sonra ortaya çıkan bir duygu. Kadınlar şefkat görmeyi sever, ama tutkulu bir şekilde sevilmeyi de sever. Çok yumuşak davranırsanız uzaklaşır, hep sert davranırsanız da uzaklaşır.

4- KARİYERLİ - SERSERİ

“Benimle gezsin, her istediğimiz yere gidelim, aklımıza esince yollara düşelim” tarzındaki bir erkek kadınları mutlu eder. Eder de bir yere kadar. Bir süre sonra kadınlar işine bağlı, sorumluluklarını yerine getiren, kariyeri yüksek beyleri ararlar. Maalesef yine aynı anda ikisi olamıyor. O zaman bir işkolik bir de serseri puzzle’ı tamamlıyor.

5- YAKIŞIKLI - KALBİ GÜZEL

Adama bak bak öl. Yakışıklılıktan yıkılıyor. Ve fakat sevme konusunda problemleri var. Diğerine bak, iyilik yapmaktan deli gibi hoşlanıyor. Ama biraz göbekli, biraz kel falan... Hem yakışıklı hem de kalbi güzel adam yok mu? Var da sizin onu bulabilme olasılığınız düşük. Birçoğu zaten kapılmış durumda. O zaman iki kişiden bir kişi elde etme fikri cazip geliyor.

6- UZAKTA - YAKINDA

Çeşitli sebeplerden dolayı aranızda mesafeler olabilir. Farklı şehirlerde ya da aynı şehirde bile olsanız, birbirine kilometrelerce uzak semtlerde oturuyor olabilirsiniz. Bir de dibinizde, belki de oturduğunuz binada biri var. Her aradığınızda geliyor, sizi memnun ediyor, mutlu ediyor. Bu durumda hayatınızdaki iki kişiyi mesafeler belirliyor.

7- İDEAL EŞ-İDEAL AŞIK

Romantizmin doruğunda, ellerinde çiçekler kapınızda, sizi mutlu etmek için aklı çıkıyor. Aşkın doruğundasınız. Bu onu ideal aşık yapsa da ideal eş yapmıyor. Kadınlar eş seçerken kendilerine bir baba adayı da seçiyor. “Aşk bir yere kadar” deyip sonunda mantıklı olanı tercih ediyorlar. Aşk yaşayabilecekleri ve evlenebilecekleri adamları ayırabiliyorlar.

8- DUYGULU - SEKSİ

Seks, bir ilişkinin en belirleyici noktalarından biri. Evet hayatınızda çok sevdiğiniz, onun da sizi sevdiğine inandığınız biri olabilir. Ama seks ilişkiniz belki de rutine binmiştir. Öyle biri de vardır ki, size dokunduğunda bütün hormonlarınızı harekete geçirebilir. Yataktaki hüneri aklınızı başınızdan alabilir. İkisinden de vazgeçemediğiniz durumlar olabilir.

9- UYUMLU - AYKIRI

Sizinle, ailenizle, arkadaşlarınızla iyi vakit geçiren, uyumun dibine vurmuş bir sevgiliniz olsa da, size en aykırı, en uyumsuz kişiyi merak edersiniz. Ama merak kediyi öldürür hanımlar. O merak önünde sonunda ilgiye, o ilgi de mutlaka bir temasa dönüşür. Uyumlu olandan ayrılmak istemezsiniz, çünkü öylesini bulamazsınız. Aykırı olana da ‘Hayır’ diyemezsiniz.

10- UZUN SÜRE - KISA SÜRE

Sevgiliniz uzun süredir hayatınızda. Onu çok iyi tanıyorsunuz, o da sizi çok iyi tanıyor. Bu bulunmaz bir konfor. Ama heyecan? İşte o maalesef artık yok. Sonra öyle biri çıkıyor ki; aklınızı başınızdan alıyor. E onun da uzun soluklu olmayacağını biliyorsunuz. Diğerini terk etmek yerine, hayatınıza kısa süreli bir renk katıyor, sonra diğeriyle devam ediyorsunuz.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.