Mehmet Coşkundeniz İlişkinin nefrete dönüşmesine neden olan 10 unsur
HABERİ PAYLAŞ

İlişkinin nefrete dönüşmesine neden olan 10 unsur

Gönül ister ki; bir aşk iyisiyle, kötüsüyle yaşandıktan sonra taraflar saygı çerçevesinde ayrılabilsin. Ama işler böyle olmuyor ne yazık ki. Birbirini deli gibi seven insanlar, ilişki bittikten sonra nefret dolu olabiliyor.

Haberin Devamı

1-UYUMSUZ KİŞİLİKLER

Evet, ilişkinin başında bu sizin için çekici bir durum olabilir. Onu tanıma fikri, keşfetme fikri cazip gelebilir. Ama bir süre sonra kişiliklerinizin tamamen uyumsuz olduğunu fark ettiğinizde çatışmalar başlayacak ve aşkınız nefrete doğru yol alacaktır.

2-EGOLARIN ÇATIŞMASI

Büyük egolar, en mutlu ilişkileri bile birkaç ay içinde yok edebilir. Egonuzu törpüleyemeyen biriyseniz, hele hele karşınızdaki de tıpkı sizin gibiyse kaçınılmaz son sizi bulacaktır. Birbirinize egolarınızı kabul ettirmeye çalışırken aslında kendinizi nefretin kucağında bulacaksınız.

3-ALTTAN ALMAYI BİLMEMEK

Haklı olduğunuzu iddia ettikçe, alttan almayı bilmedikçe aşkınızın nefrete dönüşmesi işten bile değil. Kişiliklerinizin çatıştığı noktada taraflardan biri alttan almak zorunda. Aksi takdirde sevgilinizin nefret objesi haline dönüşebilirsiniz.

Haberin Devamı

4-KISKANÇLIK VE GÜVENSİZLİK

İlişkide şüphe uyandıran davranışlar kıskançlığa, kıskançlık da güvensizliğe yol açar. Böyle bir durumda sevgiliniz sizi sürekli takip eden biri haline dönüyor. O takip ettikçe siz onu paranoyak olmakla suçlarsınız. Sonunda ikiniz de birbirinizden nefret edersiniz.

5-KIRIK GÖZLÜ OLMAK

Sevgiliniz yanınızdayken gözleriniz fer fecir halindeyse (biz buna gözü kırık olmak diyoruz) bir üst madde devreye girer. Yani kıskançlık ve güvensizlik. Ayrıca herkes saygıyı hak eder. Sevgiliniz yanınızdayken sürekli birilerine bakıyorsanız ona saygı duymuyorsunuz demektir.

6-FARKLI BEKLENTİLER

İlişkinin başında, aşkın da heyecanıyla karşınızdakinden sadece romantizm bekliyordunuz. Ama artık durum değişti. Birbirinizin beklentileri farklıysa ve taraflar bu beklentileri yerine getirmek için uğraşmıyorsa aşkınız nefrete dönüşebilir.

7-HAYAL KIRIKLIKLARI

Sevgiliniz sorumluluklarını yerine getirmiyor. Sözlerini tutmuyor. Size davranışları negatif yönde değişti. İşte tüm bunlar sizde tarifi zor hayal kırıklıkları yaratıyor. Bu hayal kırıklıklarının da öfke patlamalarına ve nefrete yol açması kaçınılmaz.

8-İNADINA DAVRANMAK

Sevgilinize yapmasını istemediğiniz şeyleri söylediğiniz halde değişmemekte ısrar etmesi nefret sinyalidir. Örneğin, el şakalarından hoşlanmadığınızı defalarca söylemenize rağmen bunu yapmaya devam etmesi sinirlerinizi zıplatır.

Haberin Devamı

9-KONTROL MANYAĞI OLMAK

Gittiğiniz her yeri, yaptığınız telefon konuşmalarını, sosyal medyadaki hesaplarınızı, mesajlarınızı, e-postalarınızı, kısacası hayatınızdaki her şeyi kontrol eden bir sevgiliden nefret edilmez mi? Elbette edilir. Kimse kimsenin hayatını bu şekilde kontrol edemez.

10-YALANCILIK VE ALDATMAK

İhanetin affı yoktur. Sevgilinize ihanet ettikten sonra onun sizi affedeceğini ve hiçbir şey olmamış gibi ilişkinizin devam edeceğini düşünmeniz saçmalıktır. Aldatırsanız, yalanlarla kandırırsanız sevgiliniz sizden sonsuza kadar nefret edecektir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder