Mehmet Coşkundeniz İlişkiyi bitiren davranışlar
HABERİ PAYLAŞ

İlişkiyi bitiren davranışlar

Bir ilişkiyi yürütürken farkında olmadan ya da “Böyle yaparsam beni daha çok sever” diye bilinçli olarak yaptığınız davranışlar aleyhinize dönebilir. Hiç farkında olmadan ilişkinizin sonunu getirebilirsiniz. Bu yazıyı dikkatle okuyun ve aşağıdaki davranışları tekrarlıyorsanız bundan hemen vazgeçin. Aksi takdirde ilişkinizin bitmesi an meselesi...

1-HER AN BİRLİKTE OLMAK

İlişkinin ilk haftalarında normal görülen bu davanış şekli ilerleyen zamanlarda insana sıkıntı vermeye başlar. Kişi, ilişkisini beslemek için de mutlaka kendine vakit ayırmalıdır. Birlikte vakit geçirdiğiniz kadar birey olarak kendi başınıza da vakit geçirmelisiniz. Böylece birbirinizi özler, paylaşacak, konuşacak daha çok şey bulabilirsiniz.

Haberin Devamı

2-AYRINTILARDA KAYBOLMAK

Farklı karakterdeki insanlar elbette ki çeşitli olaylar karşısında farklı davranışlar sergileyecektir. Davranışlarımızı karakterimizle birlikte eğitimimiz, kültürümüz, terbiyemiz de belirler. Örneğin sizin üzüldüğünüz bir olaya, sevgiliniz kayıtsız kalabilir. Bu onun sizi sevmediği, önemsemediği anlamına gelmez. Bu bir çatışma gibi görünse de aslında bir zenginliktir. Onun bu davranışı belki de size bambaşka şeyler öğretecektir.

3-SÜREKLİ ŞÜPHE HALİ

İlişkinin en büyük düşmanı şüphedir. Öncelikle sevgilinizden şüpheleniyorsanız kendinizi sorgulamanız gerekir. Madem bu kadar güvenmediğiniz biri var karşınızda niye devam ediyorsunuz? Şüphe, sevgilinizin de kendi aşkını sorgulamasına neden olur. Sizin ondan şüphelendiğinizi gördükçe uzaklaşır, ilişkiyi sürdünemez hale gelir.

4-KISKANÇLIĞI ABARTMAK

Kıskançlık sevginin ölçütü değildir. “Bir insan ne kadar çok kıskanıyorsa o kadar çok seviyordur” yargısı yanlıştır. Aşırı kıskanç insanlar asıl kendilerini daha fazla seviyordur. Özgüvenleri de sığırdır. Dozunda kıskançlık ilişkiyi besler, aşırıya kaçıldığı andan itibaren de ilişki çöküşe geçer.

5-GEÇMİŞİ SORGULAMAK

Sizin için önemli olan, ilişkiye başladığınız andan itibaren yaşadıklarınızdır. Her ikinizin de geçmişte yaşadıkları size aittir. Yaşadıklarınızın dilediğiniz kısmını sevgilinizle paylaşır, dilediğiniz kısmını kendinize saklayabilirsiniz. Ama onun geçmişini sorgulamaya başlarsanız, geri dönüşü olmayan bir yola da girmiş olursunuz.

Haberin Devamı

6-DEĞİŞTİRMEYE UĞRAŞMAK

Sevgilinizi ya ölduğu gibi kabul edeceksiniz ya da bu işe hiç girmeyeceksiniz. Değiştirmeye, sizin kurallarınızla yaşamasını sağlamaya çalışmamalısınız. Hiç kimse değişmez, sadece değişmiş gibi görünür. Yani size rol yapar. Bunu mu tercih edersiniz? Sevgilinizin yaşam tarzına, kişiliğine, dostlarına, ailesine saygı duymalısınız.

7-SADECE SEKS DÜŞÜNMEK

Seks, ilişkinin önemli bir parçası. Ama paylaşımınız sadece seksle kısıtlıysa, ortada bir ilişki yok demektir. Zaten bulabildiğiniz her an seks yapmanız, sizi bu işten de soğutur. Aşkınızı beslediğiniz kadar, seks yaşamınızı da beslemelisiniz. Bunun için de birbirinizi özlemeli, sadece tatmin için değil, aşkınızın göstergesi olarak sekse yönelmelisiniz.

8-ARKASINDAN İŞ ÇEVİRMEK

Sevgiliniz sizin hayattaki önceliğiniz olmalı. Onun arkasından, haberi olmadan bir takım şeyler planlıyor ve yapıyorsanız zaten onu çok da önemsemiyorsunuz demektir. Üstelik bu yaptıklarınız ortaya çıkarsa ilişkinizin de ruhuna Fatiha. Sevgilinize dürüst olun, yalan söylemeyin, arkasından iş çevirmeyin.

Haberin Devamı

9-MESAJLARA BOĞMAK

Elinizde telefon, sürekli WhatsApp, Instagram mesajı yolluyorsanız yandınız demektir. Bu kadar abartmaya gerek yok. Ne yazık ki günümüzde bazı insanlar, “Kendimi hatırlatmalıyım, yoksa onu başkaları kapar” gibi yanlış bir düşüncenin içerisinde. İnanın bana, aıl böyle yaparsanız onu kendinizden uzaklaştırırsınız. Bu işi makul bir düzeyde tutun.

10-KENDİNDEN VAZGEÇMEK

Sevgiliniz önemlidir ama siz daha önemlisiniz. Onu hayatınızın merkezine almayın. Bu durum sevgilinizi boğacaktır. Kendi kişiliğinizden vazgeçip her şeyi onun istediği gibi, onun istediği zamanda, onun istediği şekilde yapmaya kalkarsanız, onun size aşık olmasına sebep olan tüm unsurları ortadan kaldırırsınız.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder