Korona günlerini DM ile renklendirme

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Korona günlerindeyiz, evden çıkmıyoruz. Filme, diziye sardık ama bir süre sonra onlar da sıkıyor. Bunalımın eşiğindeyiz. İşte İrem Derici böyle günlerde bunalımdan ve sıkıntıdan kurtulmak için “DM’den yürüyebildiğiniz kadar insana yürüyün” dedi. Instagram gibi sosyal medya uygulamalarının direct message, yani özel mesajlaşma bölümünü kullanmamızı istedi. Neden olmasın? Ama tabii bu işin de bir yolu, yöntemi var. İrem Derici gibi “Yürüyebildiğim kadar fazla insana yürüyeyim” derseniz, korona günlerinin maskarası olursunuz, yapmayın. Şimdi DM’den nasıl yürünür, neler yazılır, nasıl cevaplar verilir diye merak ediyorsanız, buyurun okumaya...

FAKE HESABA DÜŞME

Aşırı yakışıklı erkek, aşırı seksi kadın fotoğrafları her zaman şüphelidir. Üstelik unutmayın Türkiye’de 38 milyon Instagram kullanıcısı var ama bunların yüzde 25’i sahte. Birini beğendiyseniz, önce fotoğraflarını, ‘Google görsel arama’da aratın. Başkasına ait fotoğraflarsa mutlaka ortaya çıkar. Ayrıca DM’den yürüyeceğiniz kişinin paylaşımları sadece kendi fotoğraflarından oluşuyorsa, fotoğraflarda arkadaş grubu ya da aile üyeleri görünmüyorsa, fotoğraflar hep dar açıyla çekilmiş, arka planda manzara, cadde, özellikle de dükkan tabelaları görünmüyorsa bilin ki onlar da sahte.

TEK SEÇENEKMİŞ GİBİ DAVRANMA

Bugüne kadar hiç sevgili bulamamış da sanki tek seçeneğin DM’den yürümekmiş gibi davranırsan baştan kaybedersin. Bu yüzden öz güveni yüksek bir şekilde davranacaksınız. Yani rahat olacaksınız. Bu rahatlığı ve öz güveni de karşınızdakine hissettireceksiniz. Ayrıca onu beğendiğinizi hissettirmelisiniz. Fakat bunu yaparken aşırıya kaçmamalısınız. Mesajlaşma sırasında sürekli onun güzelliğini, yakışıklılığını seksiliğini dile getirirseniz ‘internet sapığı’ damgası yiyebilirsiniz.

SEXTING İÇİN ACELE ETME

“Üzerinde ne var?” sorusu artık işe yaramıyor. “Seni rüyamda gördüm” deyip seks fantezinizi anlatmanız da işe yaramıyor. Bu işi akışına bırakın. Karantina günleri uzayacağa benziyor. Öyleyse daha ilk konuşmada seksten söz etmenin ne gereği var? Ha bir de olayı tamamen romantizme boğma. “Sana aşık olabilirim”, “Senin gibisini daha önce hiç görmedim” gibi Yeşilçam klişelerinden de uzak durun.

MİZAHIN DOZUNA DİKKAT

Sürekli aşk sözleri, şiirler, romantik laflar etmemelisiniz. Elbette sözlerini esprilerle süsleyeceksiniz. Fakat bunlar sizin esprileriniz olmalı. Klişe esprileri art arda sıralarsanız komik duruma düşersiniz. İnsanları çekici kılan en önemli özellik zekasıdır. Zeka ürünü espriler her zaman hayranlık uyandırır. Eğlenceli bir konuşma, sürekli komik şeyler anlatmak demek de değildir.

DM’DEN DEVAM ET

“Burası kastı WhatsApp’a geçelim” cümlesi artık insanları sadece güldürüyor. Zamanı gelince tabii ki WhatsApp’a da geçersiniz. Ama buranın da tadını çıkarsanıza. DM’nin dışında, yorum yazabilirsiniz, beğeni butonunu kullanabilirsiniz. Ha bir de lütfen kendinizden söz ederken mütevazı olun. Özelliklerinizi abartarak aktarmayın. Hele hele sakın yalan söylemeyin. Yapamayacağınız şeyler için “Yaparım” demeyin.

HANGİ CÜMLE NE ANLAMA GELİYOR?

  • Benimle yazışıyorsun ama sakın sevgilin kızmasın? Bu cümle erkek tarafından her an söylenebilir. Karşısındaki kadının sevgilisi olup olmadığını anlamanın en iyi yoludur. Karşı taraf bu soruyu asla cevapsız bırakmaz. Genellikle “Yok canım ne sevgilisi” diye cevap alınır.
  • Senin gibi biri nasıl yalnız olabilir? “Sevgilin kızmasın” sorusunun hemen arkasından gelir. Bunda amaç, “Sevgilin yok ama acaba senin ilgilendiğin ya da seninle ilgilenen biri var mı?” sorusuna cevap aramaktır.
  • En son ne zaman biriyle birlikteydin? Bu soru, “Yeni mi ayrıldın? Öyleyse sizin şimdi barışma süreciniz falan olur” demeye gelir.
  • Sen ayaktasın ama evde herkes uyuyordur herhalde... Bu cümlenin amacı “Yalnız mı yaşıyorsun yoksa ailenle mi?” sorusuna cevap aramaktır.
  • En güzeli ‘beklentisiz’ ilişki... Diyor ki; “Benden öyle uzun ilişkiler falan bekleme. Takılalım, gezelim, yiyelim, içelim, sevişelim ama hepsi o kadar...”
  • Hiç kimse özgürlüğünden taviz vermemeli... “Evet seninle takılırım ama benim başka bir hayatım daha var. Sakın ona karışma.”
  • Dozunda kıskançlık iyidir... “Beni sıkma, beni boğma, hayatıma fazla karışma.”

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder