Şef olsaydı yemeğinize tükürürdü

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Evde izlediğimiz tek program olan Masterchef’e gölge düştü maalesef. Yarışmacılardan Uğur Yılmaz Deniz’in içindeki katıksız kötülük ortaya çıktı. Öyle tweet’ler atmış ki okuyunca gözlerime inanamadım.

Doktorlara, kadınlara, erkeklere, başı kapalı olanlara, azıcık dekolte giyenlere, hatta tayt giyenlere bile nefret kusmuş. Irkçılık içeren iğrenç paylaşımlarda bulunmuş. Fenerbahçe’nin şimdiki başkanı Ali Koç’a, eski başkanı Aziz Yıldırım’a küfür etmiş.

Hatta Aziz Yıldırım çalıştığı lokantaya gelmiş de gidip yüzüne küfür etmek istemiş ama yapamamış. Acun Ilıcalı’ya bile hakaretlerde bulunmuş.

Programda kafasına taktığı rakipleri için de abuk subuk planlar yaptığını görmüştük ama bunu yarışmanın hırsına vermiştik. Meğer öyle değilmiş. Bu arkadaş bildiğiniz kötülük timsaliymiş. Daha da ötesi ırkçı ve cinsiyetçiymiş. Kimisi de “20’li yaşlardayken yazdığı şeyler için harcamayalım” diyerek Uğur’u savunuyor. Yahu siz delirdiniz mi? 20 yaşı, 10 yaşla karıştırıyorsunuz herhalde. 20 yaş, muhakeme gücünün olgunlaştığı bir yaştır.

Yasalar önünde cezai ehliyetin vardır. Yazdıklarının hepsi hukukun konusudur. Bu adamın bir lokantada şef olduğunu düşünsenize. Adam neredeyse herkesten nefret ediyor. Gelip size küfür etmese bile yemeğinize tükürür yahu. Acun Ilıcalı’nın bu tweet’ler ortaya çıktıktan sonra Uğur’u yarışmadan diskalifye etmesi çok doğru bir hareket.

Peki ya elenenler?

Ama bir de madalyonun öteki yüzü var. Bu yarışmacıları seçen ekip, hiç mi araştırma yapmıyor? Herkesin Twitter, Instagram, Facebook hesabı var. Hiç mi girip bakmıyorlar? Artık iş başvurularında bile CV’lere sosyal medya adresleri yazılıyor. Sosyal medyada var olmayan kişilere “Gizli bir iş çeviriyor” gözüyle bakılıyor.

Acun Ilıcalı krizi iyi yönetmiş olsa da, yarışmacıları seçen ekip sınıfta kalmıştır. Ayrıca Uğur’un eleme turlarına kaldığında elediği yarışmacılar var. Onların hakkı elinden alınmadı mı?

Örneğin bu hafta eleme grubunda Uğur vardı ve Ayyüce elendi. Uğur’un diskalifiye edildiği açıklandı ama elde çekilmiş bölümler olduğu için onlar yayınlanıyor. Yani aslında yarışmadan çıkartılmış bir adam, bir başka yarışmacıyı eliyor. Uğur’la eleme turuna kalıp onun yüzünden yarışmadan ayrılanlara haksızlık edildi diye düşünüyorum. Bu mağduriyetin bir şekilde giderilmesi gerekiyor.

Acaba Gonca için hangi şarkı gelecek?

Hakan Altun ile Gonca Vuslateri’nin bir süredir aşk yaşadığı ortaya çıktı. Gonca’yı oyuncu, Hakan’ı yorumcu, besteci ve söz yazarı olarak çok severim. Umarım ilişkileri uzun ömürlü olur. Çünkü Hakan’ın aşkları nedense hep mutsuz bitmiştir.

Gerçi mutsuz bitmiş o ilişkilerden de muhteşem şarkılar çıkarmıştır Hakan. Mesela herkesin bağıra bağıra söylediği “Hani bekleyecektin” şarkısı... Bu şarkı İclal Aydın’a yazılmıştır. Hakan Altun askerdeyken, 17 gün boyunca telefonla o zamanki sevgilisi İclal Aydın’a ulaşmaya çalışır.

Ulaştığında da İclal Aydın, “Şu an müsait değilim, daha sonra arar mısın?” cevabını vermiştir. Ve Hakan Altun şu sözleri yazmıştır:

“Hani bekleyecektin bir ömür boyu

Hani olmayacaktın başkalarının

Sen yalancı çıktın, vefasız çıktın

Senin gibi biriyle işim olmaz ki”

Daha sonraki sevgilisi Seray Sever tarafından terk edilince en meşhur şarkısı “Telefon” ortaya çıkmıştır.

“Telefonun başında çaresiz bekliyorum

Bekliyorum ama çalmayacak biliyorum”

Ebru Gündeş’le ayrıldıktan sonra yazdığı şarkı ise akrostiştir.

“En zor anımda tanıdım seni

Bütün dünyam değişti

Razıyım senle ölmeye

Unutma bunu sevgilim”

Bu kez Hakan Altun’un Gonca ile ilişkisini anlatan mutluluk dolu bir şarkısını bekliyoruz.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder