Mehmet Coşkundeniz Sosyal kurumlar bu işe el atsın
HABERİ PAYLAŞ

Sosyal kurumlar bu işe el atsın

Özcan Deniz ile Feyza Aktan arasında devam eden çocuklarının velayet davası çok çirkin bir hal aldı. Bu köşede daha önce iki kez yazdım. “Aranızdaki çekişme çocuğunuza zarar veriyor, kendinizi düşünmüyorsanız o çocuğu düşünün. Büyüdüğünde internette sizin bu kavgalarınızı görecek. Kendini suçlayacak” dedim. Ama anlaşılan bu ikiliye akıl veren sağlam dostları yok. Aralarındaki çekişme artık bir velayet davası olmaktan çıktı. Son görüntülerde Feyza Aktan, Özcan Deniz’e vuruyor. Özcan Deniz karşılık vermiyor ve bir ara “Çocuğa vurma” diyor. Sıradan bir ailenin bu kavgası sosyal medyada yayılsa, devletin sosyal kurumları harekete geçer, en azından görevliler o eve gidip durumu yerinde kontrol eder. Madem bu iki yetişkin çocuklarını düşünmüyor, bence sosyal kurumlar devreye girmeli. Birileri bu iki inatçıya “Arkadaş siz ne yapıyorsunuz?” demeli.

AZ HASARLA BOŞANMANIN 10 ALTIN KURALI

Yeri geldi bir kez daha yazalım.

Kesin kararınızı verdiyseniz, aile ve çevrenin baskılarına aldırmayın. Vicdanınızı ve aklınızı dinleyin. Kafanızın karışmasına izin vermeyin.

Eşinizi asla bir düşman gibi görmeyin. Onun da insan olarak hakları ve duygularının olduğunu asla unutmayın. Çocuklarınız da varsa hayat boyu yüz yüze bakacağınızı unutmayın.

Ayrılmayı bir felaket olarak değil, yeni bir yaşama başlama fırsatı olarak görün. Özlediğiniz, düşlediğiniz hayatın planlarını kurun.

Çocuklarınızın önünde asla boşanma konusunu konuşmayın. Ya dışarı gidin ya da onlar yokken konuşun. Çocuklarınıza dert yanmayın, asla ve asla eşinizi karalamayın.

Duygularınızı, özellikle öfkenizi kontrol edin. Eşinizin sizi suçlaması ve kızdırması karşısında durumu eşitlemeye çalışmayın. Duygularınızı ve egonuzu tatmin etme peşinde olmayın.

Eşinizle bir ortaklığı bitirdiğinizi varsayın. Ayrıldıktan sonra onun üzerinde bir hak iddia etmeyin. Yoluna çıkmayın.

Çocuklarınızı düzenli olarak alın ve bire bir vakit geçirin. Onların eğitimleriyle ilgilenin. Okullarına gidin. Yaz tatillerinde birlikte tatil yapın.

Çocuklarınızın özel günlerinde (doğum günü, mezuniyet, nişan, düğün...) mutlaka yanlarında olun. Çocuklarınızdan değil eşinizden ayrıldığınızı unutmayın.

Ayrıldıktan sonra hemen evlenmeyin. Ayrılık travmasını atlatana kadar ciddi hiçbir ilişkiye girmeyin. Duygusal boşluk dönemlerinde sağlıklı karar verilemediğini unutmayın.

Ayrılığı bir çöküş, mağlubiyet gibi görmeyin. Bu krizi fırsata dönüştürmek için çaba sarfedin.

SARIYER’İN SULTANLARI

Sosyal kurumlar bu işe el atsın

İkizlerimden Mavi, voleybol oynamaya başladı. Sarıyer Belediyespor’un alt yapı kuruluşu olan ‘Beyaz Martı’nın antrenmanlarına gidiyor. Mavi’nin antrenman yaptığı İstanbul Üniversitesi Bahçeköy Orman Fakültesi Spor Salonu’nda da Voleybol Sultanlar Ligi’nde yer alan Sarıyer Belediyespor maçlarını oynuyor. Biz de bu maçların müdavimi olduk. Yıllardır Fenerbahçe, Eczacıbaşı ve Vakıfbank’ın domine ettiği ligde, Sarıyer Belediyespor müthiş işlere imza atıyor. Tayland’ın voleybol yıldızları Chatchu-on Moksri ile Ajcharaporn Kongyot’u transfer ettiler. Bu iki oyuncu sayesinde takımın maçları tüm Asya’da seyrediliyor. Maçların YouTube’daki naklen yayınlarını 400 binden fazla kişi izliyor. Tabii Fenerbahçe’den kiralık olarak takıma katılan ve önümüzdeki yıllarda adını hem ligde hem de milli takımda çokça duyacağımıza inandığım pasör Lila Şengün de kadroda. Bence bu takımı izleyin. Maçlardan çok keyif alacaksınız.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder