Terk eden sevgiliyi nasıl delirtmeli?

16 Mart 2014, Pazar 05:00
AA

Terk edilen hemen herkes, bir gün, kendisini terk eden o ‘vicdansız’dan intikam almayı hayal eder. Akla gelen ilk intikam yöntemi de onu yeniden kendisine aşık etmek, sonra onun yaptığı gibi ansızın terk etmektir. Sanılır ki; o da aynı acıları çekecek ve ne kadar kötü bir şey yaptığının farkına varacak... Ama ne yazık ki; bu hayal hiç gerçekleşmemiştir. Giden geri dönmemiştir. Ben size bu yazıda intikamı değil ama sizi terk edeni az biraz delirtmenin yollarını anlatacağım. Buyrun bakalım...


1) İRTİBAT KURMAYACAKSIN Kesinlikle aramayacaksın. Mesaj yollamayacaksın. İnternetten irtibat kurmayacaksın. Aramak için ‘Ama doğum günü’, ‘Ama çok hastaymış’ gibi bahanelerin arkasına da sığınmayacaksın. Bir iş nedeniyle ya da çok çok zorunlu hallerde aramak durumunda kalırsan mümkün olduğunca kısa görüşüp sadece o konuyla ilgili konuşacaksın. Hatırını, nasıl olduğunu falan sormayacaksın. Telefonu kapatırken ‘Kendine iyi bak’, ‘Hoşçakal’, ‘Görüşürüz’ gibi cümleleri de kullanmayacaksın. Sadece ‘İyi günler’, ‘İyi akşamlar’ deyip telefonu kapatacaksın.

2) ARARSA UZATMAYACAKSIN O ararsa telefonu açacak ve aramasından rahatsız olmuş gibi, bir an önce kapatmak istermiş gibi konuşacaksın. İmalı cümleler sarf etmeyeceksin. Örneğin “Nasılsın?” diye sorduğunda asla “İyi olmaya çalışıyorum” gibi cevaplar vermeyeceksin. “Bu ara çok yoğunum, kapatmam gerekiyor” deyip telefonu sen kapatacaksın. Bu hareketinin eski sevgilinin telefona bir süre aptal aptal bakmasına neden olacağından hiç şüphen olmasın. Böyle yaptığında seni tekrar arayabilir, “Bu kadar mı çabuk vazgeçtin benden?” gibi sorular sorabilir. Sakın kanma, yumuşama. Ona “Hayat devam ediyor, kimse aşk acısından ölmüyor” diye cevap ver.

3) ESKİ ARKADAŞLARA DÖNÜŞ Sevgiliyken görüşmeni istemediği arkadaşlarınla hemen görüşmeye başlayacaksın. Birlikte dışarı çıkacaksın, eğleneceksin. Üstelik bu gezmelerde bir zamanlar onun gitmeni istemediği yerlere gideceksin. “İyi de nereden haberi olacak?” deme, mutlaka olur. Bu işler böyledir, hayatlarını birileri arasında laf taşıyarak geçiren insanlar vardır. Onlar hemen devreye girer ve eski sevgiline, “Seninkini bilmem nerede, bilmem kimlerle gördüm” diyecektir. Bu da onu kudurtmaya yetecektir.

4) GİYİMİNİ, SAÇINI DEĞİŞTİR Siz sevgiliyken, giyim tarzına, saç şekline karışıyordu değil mi? İstediğin saçı yaptıramıyor, istediğin gibi giyinemiyordun. Hayatını hep onun istediği gibi planlıyordun. Şimdi özgürsün. İstediğini giyebilir, istediğin saçı yaptırabilirsin Seni değiştiremediğini, sadece dönüştürmeye çalıştığını ama bunda da başarılı olmadığını göstermelisin. Yeni giyim ve saç tarzınla çektirdiğin fotoğrafları zaman geçirmeden sosyal paylaşım sitelerine koymalısın. Mutlaka haberi olacak ve afallayacaktır.

5) SENİ GÖRMESİNİ SAĞLA Onun bulunabileceği yerlere gitmekten çekinmeyeceksin. Ama asla yalnız gitmeyeceksin. Karşı cinsten biriyle gidip sevgili gibi de görünmeyeceksin. Bu seni onun gözünde ‘ezik’ konumuna sokar. Ama grup halinde gidip onun gözünün içine baka baka eğlenirsen hedefi 12’den vurmuşsun demektir. Gittiğin yerde aşırı dikkat çekici davranmayacaksın ama oturduğun yerde de kalmayacaksın. Hiçbir şey olmamış gibi, bu ilişki hiç yaşanmamış gibi davranacaksın. Onu gördüğünde sadece hafif bir gülümseme ile selam verecek ve konuşmayacaksın. Gelip hatırını sorarsa birkaç kısa cümleyle geçiştirip eğlenmeye devam edeceksin

6) ARKADAŞLARINA ONU SORMAYACAKSIN Bir arkadaşıyla karşılaştığında asla onunla ilgili “Ne yapıyor?”, “Nasıl?” gibi sorular sormayacaksın. Hiçbir şekilde ondan söz etmeyeceksin. Çünkü emin ol arkadaşı ona “Eski sevgilinle rastlaştık bugün” dediğinde “Beni sordu mu?” diye soracaktır. Arkadaşı ise “Hayır hiç sormadı” dediğinde moraracaktır. Arkadaşı sana “Ayrıldığınızı duydum, nasılsın iyi misin?” diye sorarsa “Tabii ki iyiyim, ben ondan önce de vardım, şimdi de varım” diyeceksin.

7) PİŞMANLIK DUYMAYACAKSIN Bu ilişkide hatalı olan sen değildin. Öyleyse ilişkiden pişmanlık duymak yerine “Güzeldi, yaşandı ve bitti” mantığını beynine yerleştireceksin. Ayrılık hüznünü paylaşmak isteyen arkadaşlarına “Ne yani evlenecek miydik? Her ilişki gibi süresi doldu ve bitti. Bunda büyütecek bir şey yok” diyeceksin. Bu onun kulağına gidecek mi? Evet gidecek. İlişkiler bittiğinde ortak arkadaşlar bu konuyu aylarca gündemde tutar. Böyle dedikodular çok sevilir çünkü.

8) SPOR YAP, İŞİNE, OKULUNA SARIL Sevgili yoksa insana çok zaman kalır. Eskiden, işten ya da okuldan arta kalan zamanını mümkün olduğunca sevgiliyle geçirmeye çalışıyordun değil mi? Şimdi böyle bir zorunluluğun kalmadı. Spor yapmak insanı eski sevgiliyle ilgili düşüncelerden uzaklaştırır. Ayrıca daha zinde ve fit olacağından eski sevgilin seni gördüğünde “Ben kimi terk etmişim?” diyecektir. Okuluna ve işine de ağırlık ver. Onun yüzünden belki sınıfta kaldın, belki işinde terfi edemedin. Şimdi acısını çıkarma zamanı. İlişkiniz sırasında sana “Beceriksiz” demişse, bunun böyle olmadığını da kanıtlayabilirsin.

9) HEDİYELERİNİ GERİ GÖNDER Özel günler için aldığı tüm hediyeleri paketle ve geri gönder. Altın, pırlanta gibi değerli hediyeler varsa onları gönderme ve sat. Diğer hediyeleri gönderirken içine “Aldığın yüzüğü, kolyeyi geri gönderemiyorum çünkü sattım. O parayla da tatile çıkıyorum” gibi bir not yaz. Bu onu delirtecektir. Sende kalan eşyaları varsa onları da mümkünse çöp poşetlerine doldur ve bir kargo şirketiyle adresine gönder. Bu hareketin “İşte gözümdeki değerin bu” anlamına gelecektir.

10) ÖLDÜRÜCÜ DARBE YENİ FLÖRT Öldürücü darbe yeni flörtün olacaktır. Mümkünse yine ortak çevrenizden seçeceğin bir sosyal arkadaş (sevgili değil dikkat!) yeni partnerin olarak yanında boy göstermeye başladığında çok şaşıracaktır. Hele hele cıvıl cıvıl halin, neşeli tavırların, bakımlı görüntün bu yeni flörtle birleştiğinde o soruyu sordurmayı garantilemişsiniz demektir. Hangi soru mu? Tabii ki “Ben ne yaptım tanrım?” sorusu...

 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.