En net görüntü ekrandaydı

17 Temmuz 2016, Pazar 16:00
AA

Büyük geçmiş olsun güzel ülkem. Önceki akşam büyük bir demokrasi sınavından geçtik. Vatanının selameti için yitirdiğimiz canlar oldu. Hepsine yüce Allah’tan rahmet diliyorum... Ülkemizi, milletimizi, inandıklarımızı ve demokrasimizi korumak için herkes yüreğini ortaya koydu. O yüreğin odalarından birinde de TV ekranı vardı. İşte o ekran da bu sınavdan alnının akı ve şerefiyle geçti... Türkiye için darbe döneminin çok gerilerde kaldığını omuz omuza direnerek dosta düşmana haykıran tüm ekran ve hayatı pahasına işini namusuyla koruyan ekran emekçilerine de geçmiş olsun dileğimi not düşüyorum... Allah Türkiyemizi ve bizi bir daha böyle acılı sınavlardan geçirmesin. Net!

Kur bir Retro TV de gör

TRT 1 hafta sonları Çalıkuşu, Acımak, Böyle Olur Ağaların Düğünü gibi efsanevi yerli dizileri “nostalji kuşağı” adı altında ekranlara taşıyor... Kurulduğu günden bu yana binbir türlü diziyi yayınlayan ve mevcutta bir dolu kanalı olan TRT için bu tip girişimler hazırdan yemek sayılabilir. Ben ise tam tersini düşünüyorum... TRT kimi içi boş olan kanallarından birini Retro TV adı altında farklılaştırıp Hayat Ağacı, Yalan Rüzgarı, Aşk Gemisi, Sekiz Çocuklu Aile, Küçük Ev, Bonanza gibi efsanevi yabancı dizilerin de izleyiciyle buluşacağı bir çatı oluşumuna gidebilir... Muhtaç olduğu kudret arşivlerindeki raflarda mevcuttur. Hem böyle izlenme olasılığı çok yüksek bir kanal için cepten para da çıkmaz, tasarrufun da kralı yapılır; haksız mıyım?

Yüksek askeri şura gibi

Poyraz Karayel (Kanal D) dizisinde usta oyuncu İsmail Düvenci’nin canlandırdığı Emekli Albay Cevher karakterini askeri kıyafetiyle çok izledik... Sevgili “Albayım”, Poyraz’a yol yordam gösteren, rehber olan, öğüt veren bir bilge olarak dizinin tadını tuzunu yerine getiren karakterlerin başında gelmişti... Şahane Damat’ta (Star TV) ise Selim Gürata’nın canlandırdığı kafayı dış mihraklarla ve İngiliz-Alman ajanlarıyla bozmuş Emekli Albayımız da resmi kıyafetiyle arz-ı endam edip herkese ayar veren bir komutan olarak resmediliyor... Ekranlar Yüksek Askeri Şura gibi. Bir diziden ayrılan Albay’ın yerine başka bir dizide bir diğer Albay atanıyor. Önümüz Ağustos, dur bakalım bizim dizi ekranı hangi yeni Albaylara gebe

Ay’ı da fethettiler biliyor musunuz

Yüksek Sosyete (Star TV) dizisinde gerçek kimliğini saklayan Cansu, birbirlerinin yerine geçen Kerem ve Mert’i... Aşk Laftan Anlamaz’da (Show TV) Murat, Hayat’ın yerine geçtiği ve onun kimliğini kullandığı zengin kız Suna’yı... Seviyor Sevmiyor’da (atv) Yiğit, birbirinin yerine geçen Deniz ve İrem’i basit bir sosyal medya araştırmasıyla bulabileceği halde öylece takılmayı yeğliyor... Babacığım yıl olmuş 2016. Millet akıllı cep telefonu

Hadi gülümse de

Gülümse Yeter (Show TV) dizisinde esas kız Yasemin, Kaçak Gelinler dizisinde başlayıp son olarak Rengarenk (atv) dizinde denk geldiğimiz, gelinliği üzerinde bir kaçak gelin olarak seyircinin karşısına çıktı. Zengin olduğu anlaşılan Yasemin’in belediye otobüsüne bindikten sonra, toplu taşımanın paralı olup olmadığını hatta Akbil’in ne olduğunu bilmemesini bir kenara koyalım hadi... Peki, o tesadüfe ne diyeceğiz? Otobüste kızımıza yardım eden fukara genç Sarp’ın varlığı Fatih Harbiye’den Medcezir’e, Kara Sevda’dan Kiraz Mevsimi’ne kadar uzanan otobüs hikayelerini size de hatırlatmadı mı? Ha, bu arada her romantik dizide görmeye alıştığımız ‘düğün anında haciz memurlarının gelmesi’ de ayrı bir klişeydi. Gülümseyelim de hangi klişeye?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.