Murat Çelik

Murat Çelik

Dün 24 Ocak'tı

Unutuyoruz. Herkesi, her şeyi unutuyoruz. Aramızdan ayrılıp gidenleri, o gidenlerin geride bıraktığı sözleri unutuyoruz.

Rusya-Ukrayna meselesi ve Türkiye

Başta ağır ekonomik koşullar olmak üzere Türkiye, iç sorunlarıyla öylesine meşgul ki, hemen yakınımızda yaşanmakta olan büyük kriz hak ettiği yeri işgal etmiyor gündemde. Rusya – Ukrayna sınırındaki gerginlik dünya genelindeki kadar ilgi çekmiyor Türkiye kamuoyunda.

Tarikat- Cemaat gündemi

Geçen haftayı, bir kez daha tarikatcemaat mevzuunu tartışarak geçirdik. Konuyu gündeme taşıyan bu defa kaybolup giden bir genç, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Enes Kara’ydı.

82 yaşında üniversiteden mezun oldu

Şimdi size bir Türkiye rekorunun haberini vereceğim. Türkiye’nin en yaşlı üniversite öğrencisi bütün derslerini verdi ve mezun olmaya hak kazandı. Üstelik Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden. Ve üstelik tam 82 yaşında !

Omicron yeni bir pandemi

“Artık her ülkenin bir ‘COVID–19 ile yaşama planı’ olmak zorunda.” Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol böyle dedi dün öğleden sonra yaptığımız görüşmede.

Omicron ve üniversiteler

Bilim insanlarının ‘dalga’ değil ‘tsunami’ olarak adlandırdığı Omicron varyantı gündemin ilk sırasındayken, üniversite öğrencilerinin gündeminde yüz yüze dersler ve sınavlar var. Karşılaştığım birçok üniversite öğrencisinden bizzat dinledim. Çok sayıda üniversiteliden de aynı konuda mesajlar alıyorum.

Güncel sorular

Şu son dönemde en çok duyduğum cümleleri derledim. - Yeni yıl dileği olarak: 2022, 2021’i aratmasın yeter. - Enflasyon ayrı, hayat pahalılığı ayrı.

2022’de keşke...

- Yeni varyantlarla şekilden şekle giren COVID-19 pandemisi artık hayatımızdan çıksa, - Trafikte sürücüler yayalara daha fazla yol verse, - Medyada işini hakkıyla yapanların sayısıyla birlikte okur ya da izleyicinin medyaya olan güveni artsa, ...

Gerginlik çok yorucu

İnsanı en çok ‘gerginlik’ yoruyor. Görüş ayrılığı değil, tartışma değil; gerginlik. Ya da ben öyleyim, bilmiyorum.

Durumumuz nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi günkü kabine toplantısının ardından ‘Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat’ modelini açıkladı. “Türk Lirası’na ve bize güvenin” mesajını verdi. O güne kadar anormal yükselen döviz kurları, Erdoğan’ın açıklamasının hemen ardından yine anormal şekilde düştü.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder