Murat Gülderen Oto yıkamada hesaplı formül
HABERİ PAYLAŞ

Oto yıkamada hesaplı formül

Son yıllarda, yüksek basınçlı yıkama makineleri popüler bir dönüşüm yaşıyor. Geçmişte hacimleri büyük ve epey ağır oldukları için daha çok profesyoneller tarafından kullanılan bu makineler, artık çok daha az yer kaplayan ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde evlerde kişisel kullanımlarda da tercih edilmeye başladı. Ayrıca gelişen teknoloji sayesinde motorları da daha güçlü hale geldi. Özellikle araç yıkama maliyetlerinin de yükselmesi, bu ilgiyi daha da artırdı.

KISA SÜREDE KENDİNİ AMORTİ EDEBİLİYOR

Haberin Devamı

Örneğin şu an bir otomobilin yıkama maliyetini 300 TL’den hesaplayalım. Makineye 5 bin TL ödediğimizi varsayarsak bu da 17 yıkamaya denk geliyor. Yani 17 yıkama sonrası makine kendini amorti ediyor. Araba haricinde yaz aylarının geldiği bu dönemlerde yazlık, bağ, bahçe mobilyaları, teras, motosiklet, karavan ve traktör temizliği için de önemli yer kaplayan bu makineleri sizler için yakından araştırdık. Hem temizliği zahmetsizce yapabileceğiniz, hem de yüksek tazyiklerle işi daha eğlenceli hale getirebileceğiniz işte o cihazlar...

Oto yıkamada hesaplı formül

BOSCH EASYAQUATAK 120

Motor gücü 1500 watt olan bu makine, 120 bar basınçta çalışıyor. Hortum uzunluğu ise 5 metre. 350 saat boyunca kesintisiz bir şekilde çalışma gücüne sahip olan makine, özel yapısı sayesinde darbelere karşı da dayanıklı. Ağırlığı sadece 5 kilogram olan cihazın fiyatı da 3.590 TL.

 Oto yıkamada hesaplı formül

KÄRCHER K5 BASIC EU

Motor gücü 2100 watt olan bu cihaz, 145 bar basınç gücüne sahip. Cihazın hortum uzunluğu ise 8 metre. Zorlu kirleri temizlemek için ekstra çamur sökücüleri olan cihaz, kısa sürede 40 metrekare alanı kolaylıkla temizleyebiliyor. Cihaz, saatte 500 litre su akışı sağlarken, 2.1 kW elektrik tüketiyor. Ağırlığı 11.5 kilogram olan makinenin fiyatı 8.400 TL.

Oto yıkamada hesaplı formül

GRAIZER

4000 watt motor gücündeki bu yıkama makinesi de 150 bar basınca sahip. Cihazın hortum uzunluğu ise 7 metre. Ağır kir temizleme işlemleri için ayarlanabilir nozullu püskürtme tabancası olan makinenin katlanır tutamakları sayesinde taşıması da rahat. Cihazın fiyatı ise 4.500 TL.

 Oto yıkamada hesaplı formül

NILFISK C 110

Haberin Devamı

Motor gücü 1400 watt olan bu cihaz ise 110 bar maksimum basınca sahip. Kullanışlı bir otomatik stop/start sistemi ve dayanıklı bir alüminyum pompaya sahip olan bu makine ile kısa sürede 25 metrekareye kadar yüzeyleri ve kirli bahçe mobilyalarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. 13 kilogram ağırlığındaki cihazın fiyatı ise 3.300 TL.

 Oto yıkamada hesaplı formül

HYUNDAI HYB150

2000 watt gücündeki cihaz, 150 bar basınçla geldi. Hortum uzunluğu 6.5 metre. Bir dakikada 7.5 litre su püskürtebilen cihazın 1 litre deterjan tankı ve 3 ayrı pozisyonlu yüksek basınçlı su tabancası da bulunuyor. 11.2 kilogram ağırlığına sahip cihazın fiyatı ise 6.400 TL civarında.

 Oto yıkamada hesaplı formül

LAVOR ONE EXTRA 135

Bu basınçlı yıkama makinesinin motor gücü 1900 watt, basınç gücü ise 135 bar olarak karşımıza çıkıyor. Makinenin hortum uzunluğu ise 4 metre. Kovadan su emişi yapabilen cihazın debisi de saatte 420 litre. 8 kilogram ağırlığındaki cihazın fiyatı ise 4.380 TL.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder