Mustafa Bakacak Çiçek kenti Yalova'ya yakışan müze
HABERİ PAYLAŞ

Çiçek kenti Yalova'ya yakışan müze

Türkiye’nin ilk canlı ağaç müzesi Atatürk Arberotum’u ve dünyanın en önemli canlı ağaç müzesi Karaca Arberotum’una ev sahipliği yapan Yalova, vizyoner bir projeye daha imza attı. İl Genel Meclisi’nin aldığı kararla başlayan çalışmaların sonunda süs bitkisi üretiminde lider şehirlerden olan Yalova’ya bonsai (minyatür ağaç) müzesi kazandırıldı. Türkiye’nin ilk Avrupa’nın en büyük bonsai müzesi Yalova’nın Kadıköy beldesinde açıldı. Vali Hülya Kaya, bonsai müzesinin Yalova’nın bu alandaki farkındalığını bir üs noktaya taşıdığını söyledi. Müzede aynı zamanda bonsai sanatını Avrupa’ya tanıtacak çalışmaların yapıldığı bir merkez olacak.

Haberin Devamı

Çiçek kenti Yalovaya yakışan müze

OKULLARA TEMİZ SU İSTASYONU

İstanbul’da Kartal Belediyesi ve Kartal Kent Konseyi işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Temiz Su İstasyonları’ projesiyle öğrencilerin temiz ve sağlıklı içme suyuna kolay erişimlerini sağlamak amacıyla okullara su istasyonları kuruluyor. Öğrencilere gün boyunca temiz ve taze su sağlayan proje, plastik şişe tüketimini azaltarak çevre dostu bir yaklaşımı da destekliyor. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, su istasyonlarının Kartal’daki tüm okullara yayılacağını açıkladı.

Çiçek kenti Yalovaya yakışan müze

ATIK MARKETTE DÖNÜŞÜM KART GEÇER

Aydın Söke’de atıkların ekonomiye kazandırmak amacıyla geri dönüşüm ayrıştırma, mobil atık getirme noktaları ve ‘Atık Market’ hizmete sunuldu. İlçe sakinleri, teslim ettikleri atık karşılığında puan kazanıyor. Dönüşüm Kart’a yüklenen puanlar ile raflarında temizlik, kişisel bakım ve gıda ürünleriyle oyuncak bulunan Atık Market’ten alışveriş yapılabiliyor. Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, bu projeyle hem çevreye hem de vatandaşın cebine katkı sağladı.

Çiçek kenti Yalovaya yakışan müze

DENİZLİ’DE GEÇMİŞE YOLCULUK

Denizli Kent Müzesi, 13 Mart’ta kapılarını açmasının ardından ziyaretçi akınına uğradı. Denizli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen müzeyi, kısa sürede binlerce kişi ziyaret etti. 2 bin 570 metrekare kapalı alana sahip olan müzede, Cumhuriyet döneminden Osmanlı’ya, Denizli’nin mutfak kültüründen efelerine kadar birçok değer yer alıyor. Müze, etkileyici koleksiyonlarıyla ziyaretçilerini geçmişe yolculuğa çıkarıyor.

Haberin Devamı

Çiçek kenti Yalovaya yakışan müze

Sıradaki haber yükleniyor...
holder