FETÖ’cüdür sızar!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Doğası böyle; yalan, inkar, iftira, sahtekarlık, ikiyüzlülük, kumpas, pusu ve ihanet FETÖ’cülüğün ilk kuralıdır. FETÖ’cü sinsidir, sızmak üzere yetiştirilir.

Darbe girişinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti hala Türk Silahlı Kuvvetleri’nde temizlik bitmedi. 40 yıllık bir kir öyle kolay temizlenmiyor. Darbeye karışıp suçüstü yakalananlar, Bylock ve diğer iltisaklar üzerinden belli bir temizlik yapıldı. Ama asıl FETÖ üyesi subaylarla sivil imamların 2012’den itibaren örgüt talimatıyla kullanmaya başladığı “ankesörlü hat” operasyonuyla TSK’daki temizlik hızlanmış görünüyor. İstanbul’da 470, Türkiye genelinde ise 3 bin 421 ankesörlü hat ile irtibat kuran FETÖ’nün TSK içerisindeki “mahrem yapı” elemanı subaylarla sivil imamlar yakalanıyor.

Dün de 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ’cü sızmaları önlemek kapatılan Harp Okulları yerine kurulan Milli Savunma Üniversitesi’nde teşkilat şube müdürü Kıdemli Albay Kadir Atakan, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

İtiraf ve ankesörlü hat

Buna şaşırmış gibi yapan ve üzerinden siyaset yapmaya çalışan sığ yaklaşımları bir kenara bırakıp asıl meseleye odaklanmak gerekiyor; O da FETÖ’nün yalnız bugün değil yarın da Türkiye için en büyük tehlikelerden birisi olacağıdır. Tutuklanan Kadir Atakan MSÜ’nün 8 bin personelinden, merkezdeki 37, diğer illerdeki 150 şube müdüründen birisi. Sicilinde FETÖ’cü olduğuna dair tek bir kayıt yok. Ta ki Erzurum Cumhuriyet Savcılığı’na 8 Şubat 2018 tarihinde “etkin pişmanlık” kapsamında ifade veren İ.A’nın itiraflarına kadar. 1994 Edirne’de teğmen rütbesindeyken Atakan ve O.A. ile “Emin” kod adlı sivil imama bağlı olduklarını itiraf etti.

Teknik araştırmada telefonunun “ankesörlü hatlarla” görüştüğü ortaya çıktı. Bu delilere dayanarak da tutuklandı. Buna benzer gelişmeleri yaşayacağız. Çünkü ankesörlü hatlarla irtibat kuran FETÖ’cü sayısı 20 bin olarak tahmin ediliyor.

Tehlikenin büyüğü

Bir iki hatırlatma yapmak istiyorum; 15 Temmuz gazisi olan ve “kahraman” ilan edilen, darbe girişiminden 1.5 yıl sonra FETÖ’cü olduğunu itiraf eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in koruma müdür yardımcısı Yüzbaşı Burak Akın, Deniz Kuvvetleri Komutanı koruma astsubayı Rıza Asal, Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi’nde görülen FETÖ davalarının duruşma salonlarının güvenliğinden sorumlu Silivri İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Yoldaş FETÖ’cü çıkıyorsa tehlikenin ne kadar büyük ve yakın olduğunu görmek gerekiyor. FETÖ’cü bu sızar! Yargı da yakalar, önlem almak devlete düşer.

Yazarlarımızdan

09 Temmuz 2020, Perşembe 07:44
09 Temmuz 2020, Perşembe 07:39
09 Temmuz 2020, Perşembe 07:37
Sıradaki haber yükleniyor...
holder