YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İnsan olmak bir anlamda kusurlu olmaktır. Kusurları onarmak, gidermek ya da iyileştirmek insan olmanın en güzel yanlarındandır. Kişinin bu açıdan kendisiyle kurduğu bağ olumludur ve her zaman motive eder. Nasıl içsel kusurları tamir etmek için pek çok yol varsa fiziksel olarak beğenmediğimiz ve sağlığımızı olumsuz etkileyen durumları gidermek için de farklı yollar var. Az önce söz ettiğim fiziksel endişeleriniz sizi mutsuz hissettiriyorsa, plastik cerrahi bir kurtarıcı bir seçenektir. Yani size iyi gelen hem de iyileştiren tedaviler ruhunuzu, özgüveninizi ve mutluluğunuzu yükseltebilir.

Evet günümüzde pek çok kişi bu nedenlerle, estetik kaygılarını gidermek için çeşitli ameliyat ya da ameliyat dışı tedavilerle yaşam kalitelerini iyileştirmek için çalışıyorlar.

PEKİ ESTETİK PLASTİK CERRAHİ NEDİR?

Estetik plastik cerrahi ya da kozmetik cerrahi diye tanımladığımız prosedürler, yüzün ve vücudun görünümünü iyileştiren tedavileri kapsar. Bunlar arasında burnunuzun ucundaki kocaman beni almak ile sarkan karın yağlarınızı almak arasında bir fark yoktur. Bir cerrah için hepsi eşit derecede önemli işlemlerdir. 

ESTETİK VE REKONSTRÜKTİF PLASTİK CERRAHİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Estetik plastik cerrahi, kişinin görünümünü estetik anlamda iyileştirmek için yapılan ameliyatlardır. Rekonstrüktif plastik cerrahi ise vücudumuzda, organlarımızda ya da yüzümüzde kazalar, travmalar, yanıklar, kanser ya da doğumsal anomaliler sonucu oluşan sorunların tedavisinde kullandığımız onarıcı plastik cerrahi işlemlerdir. Rekonstrüktif plastik cerrahi işlemleri; estetik cerrahi işlemlerinden iyileşme dönemi, işlem süresi ve çoklu cerrahiler gerektirmesi açısından farklılık gösterebilir. 

Estetik cerrahi işlemleri sadece görsel bir düzeltme sağlamaz, aynı zamanda fonksiyonel ve sağlık açısından faydalar sağlar. Örnek vermek gerekirse burun estetiği sonrası hasta hem güzel görünüme kavuşur hem daha rahat nefes alabilir. Yine meme estetiği sonrası hasta, daha diri memelere kavuşurken büyük memeler yüzünden oluşan sırt ağrılarından, deri altı pişiklerinden kurtulur. Kısacası bazen estetik faydası olan bir prosedür, fonksiyonel bir sorunu da giderebilir. 

UCUZ OLAN TEHLİKELİ VE PAHALI OLABİLİR

Estetik operasyonlar artık toplumun daha büyük bir kısmı tarafından tercih ediliyor. Ancak bu işlemlerin çok ucuza yapılması ciddi riskler taşıyabilir. Bu nedenle hayatınızda çok önemli bir değişime yol açacak bir operasyonu sırf ucuz diye ehil olmayan bir kişiye yaptırmanız üzücü ve tehlikeli sonuçlara yol açabilir. 

Bu gibi durumlarda karar verirken, acele etmeden bütçenizi ayarlayarak ameliyat olmanız en güvenli ve ekonomik yoldur. Çünkü uygun diye gidilen düşük bütçeli tedaviler bazı durumlarda ikincil ve hayati müdahalelere yol açabilir. 

İŞİN UZMANINI BULUN

Her ameliyat bir riske sahiptir. Burada işlemi yapan cerrahın tecrübesi ve yetkinliği özel önem taşır. Yaptırmayı planladığınız işlem için cerrahınızdan önceki tedavilerin sonuçlarını görmek istemeniz doğladır. Cerrahınızın zor vakalarda ya da durumlarda güvenle ve kolaylıkla durumun üstesinden gelebilecek cerrahi deneyime ve bilgi derinliğine sahip olmasını istemek en büyük hakkınız.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder