Opr. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu Göğüs estetiğinde moda
HABERİ PAYLAŞ

Göğüs estetiğinde moda

Dişiliğin ve doğurganlığın sembolü memeler kadın hayatında önem taşıyor. Her şeyde olduğu gibi meme ameliyatlarında da moda var. Şimdinin modası ise doğallık!

Günümüzde göğüs estetiği ya da meme ameliyatları sıklıkla tercih edilen uygulamalardan.

Kadınların doğum sonrasında ya da sıkça kilo alıp vermesinin akabinde yaşadığı sarkma ya da küçülme sorunu nedeniyle bu ameliyatlar tercih ediliyor. Göğüs büyütme ameliyatları ile küçük ya da sarkmış göğüsler daha estetik bir forma kavuşuyor.

Moda doğallık

Göğüs estetiğinde moda

Yine aşırı büyük göğüslerde de küçültme sıklıkla yapılıyor. İhtiyaç halinde dikleştirme de küçültme esnasında tamamlayıcı olarak yapılıyor. Her şeyde olduğu gibi meme ameliyatlarında da bir moda, yani trend var. Memenin beden yapısına ve kişinin yaşam tarzına uygun olarak daha doğal tasarlanması şu anki moda.

Dik ve vücut yapısına uyumlu büyüklükte bir meme trendinden söz edebiliriz.

Doğal duruş sizi farklı kılar

Şu anda daha çok doğal duruşları olan hacimlerde meme talebi biz estetik cerrahların sıklıkla karşılaştığı isteklerden. Eskiden daha belirgin ve dik bir meme modası vardı. Şimdilerde ise doğallık revaçta ve doğrusu da bu zaten.

Ameliyatlarda öncelikle önemli olan hastanın yaşı ve vücut yapısı. Yaptığımız kontroller ile memede nasıl bir deformasyon olduğunu saptıyoruz. Sarkmanın ve meme yapısının tespiti ile hastaya uygun bir form tasarlıyoruz. Hastanın isteklerinin vücut yapısı ve ihtiyaçları ile doğru biçimde bir arada olmasını sağlıyoruz.

Burada hastanın geçmişi önem taşıyor. Yaşı, hayat tarzı, varsa yaptığı doğumlar ya da ilerisi için planladığı doğumlar önemli. Hastanın istekleri bizce önemli olan kriterlerle uyuşmuyorsa bu ameliyatı yapmıyoruz.

İlerde pişman olmayın

Şu anda meme implantlarında çok ileride bir teknolojiyi kullanıyoruz. Yeni nesil teknoloji sayesinde bir ömür güvenle kullanacağınız implantlar var. Bu nedenle seçimlerinizin ilerde sizi üzmemesi için doğallığı tercih etmenizi öneriyoruz. Moda geçer doğallık kalır…

Sıradaki haber yükleniyor...
holder