Atış serbest

26 Ocak 2013, Cumartesi 05:00
AA

Ellerinde değil. Çomak sokmak, bunlarda refleks haline gelmiş. Hüseyin Aygün taziye’yle yetinse kimse ses etmeyecek. Fakat yetinmiyor, Sosyal Medya’da ilan ediyor. İnsan, “insaniyet gösterdim” diye övünür mü?
Ne yapmak istedi Aygün?
Belli değil.
Hele “etnik temizlik” diyerek nereye şirin gözükmek istedi, o hiç belli değil.

*[[HAFTAYA]]

Birgül Ayman’a gelince...
Onun herhalde basireti bağlandı. Yüz kere kürsüye çıksa, bir keresinde bile böyle bir laf etmek aklına gelir mi? Şuuraltı bile diyemem. Kusura bakmasın. Hiçbir sınıfa sokamadım.

*

Fakat beni en hayret ettiren Ahmet Türk oldu. Akil Adam, nasıl söyledi o lafı? “Barış sürecinde Türkiye, bir yandan da Kürtlere bomba yağdırıyormuş”. Allahaşkına Ahmet Bey, elini vicdanına koyup cevap ver:
“Türkiye, sahiden bomba mı yağdırıyor Kürtlere?”
Nerde bu Kürtler Ahmet Bey?
Ayıptır, yazıktır, günahtır.
Siz bile saçmalıyorsanız, bu süreç nasıl yürür? 

*
Kürt Partisi, gerçek bir Kürt gibi davranmıyor. Sosyal Demokrat Parti, Demokrat gibi konuşmuyor. Öbürü zaten patentinde zannettiği milliyetçiliği götürmüş dar bir hücre’ye kilitlemiş. Ondan sonra da bu iktidar niye hâlâ yüzde 50’nin altına inmiyor diye söylenip duruyorlar. Bilmem ki niye?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.