Rauf Tamer Birikmiş notlar
HABERİ PAYLAŞ

Birikmiş notlar

Biz bu filmi görmüştük.

- 60 ruhu. Az sonra “kıyma makineleri” yalanı başlayacak... Daha sonra da beklenen zat “sizi ben bile kurtaramam” vecizesiyle sahne alacak... Ne var ki 60 gibi değil, mutlu bitecek... Zira ufukta sandık gözüküyor. En büyük anket.

*

İlk defa “erken seçim” diye bağırmak geliyor içimden.... Hatta hemen seçim, derhal seçim, yarın seçim. Niye? Kâbusa paydos diye. Seri iftiraya ve yalana paydos diye.

Bir an önce ne olacaksa olsun diye. Çünkü memleket bu havaya 1 yıl daha dayanamaz... Türkiye muhalifleri hiç dayanamaz. Birkaç yalanlık pilleri kaldı, o da bitti mi tamam.

*

Anketler zaten tuhaf işaretler veriyor... Puan cetvelinde, ikinci’yle üçüncü parti’nin yarışması şampiyonluk kadar önemli hale geldi...

Rekabet onların arasında geçecek... Yer değiştirmeleri hiç sürpriz olmaz. Ana muhalefet, sürekli tehdit dili kullandıkça, kaçan oylar var. Sadece anketler değil, yaygın kanaat de böyle.

*

Bir noktayı daha hatırlatayım. Ana muhalefet, Türk Dış Politikası’yla hiç ilgilenmiyor. Öyle ki yabancı ülkelerden daha yabancı bir hali var.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder