Çok bilmişler

12 Ocak 2013, Cumartesi 05:00
AA

Bizim zehir hafiyeler her şeyden anlarlar ya, şimdi de Paris cinayetini çözüyorlar. Elbette...
Musa Anter’den Hrant Dink’e kadar, bütün esrar perdelerini kaldırdılar da şimdi sıra Paris’tekine geldi.
- Derin Devlet yapmıştır.
- Ne bildin?
- PKK’nın iç hesaplaşmasıdır.
- Ne bildin?
- Süreci sabote etmek içindir.
- Bak işte bunu bildin. 

*
[[HAFTAYA]]

Madem yarın İmralı’yı ziyarete gidecek olanlar var, gitmişken Öcalan’a sorsunlar. En iyi o bilir. En azından tahmin eder. Bari ihtimalleri sayar. Neyi merak ediyorum, bilir misiniz?
Öcalan Rusya’dan, İtalya’ya, oradan Yunanistan’a, Afrika’ya geçtiği zaman, yanında bir kız vardı. Siyah, uzun düz saçlı bir kız. O günkü görüntülere bakarsanız hatırlayacaksınız. Paris’teki olayla elbet alakası yok ama merak ediyorum, o kız ne oldu?
Ve o kız kimdi? Öcalan yakalanıp bize teslim edilince o kız nasıl birdenbire sırra kadem bastı. Nereden aklıma geldiyse takıldım işte...
Her neyse. 

*

Öcalan’ın odasına bir televizyon tahsis edilmesi, isabetli olmuştur. 15+15 yani 30 yıldır dünyadan habersiz bir adamla neyi görüşeceksiniz, hangi diyaloğu kuracaksınız? Televizyon seyretsin ki, biraz dünyada ve Türkiye’de olup bitenleri öğrensin. Müzakereye veya mütarekeye oturduğunuz insana sağlayacağınız iyileştirmeleri, bir lütuf sanmayınız.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.