Dünkü sandık

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sevgili okuyucular. Bu yazıya oturduğum saatlerde, seçim sonuçları henüz belli değildi. İleri saatlerde tekrar görüşeceğiz. Tasnif bitsin... Sonuçlar iyice hazmedilsin... Elbet iki laf ederiz. Ama rakamları tartışmaya hiç niyetim yok.

[[HAFTAYA]]

***

Dün baktım, oy attıktan sonra Ekmeleddin Bey’e bir gazeteci soruyor. - Efendim, bir tahminde bulunabilir misiniz? Aman Allahım. Saat henüz 11. Oy atma işlemi devam ederken, canlı yayında, gazetecinin sorduğu soruya bakın ve mesleğimizin ne hale geldiğini anlayın.

***

Evet... Şimdi saat 17.10. Sandıklarda oy sayımı başladı ama henüz bize ulaşan rakam yok. Olsa da zaten ölçü değil. Bir-iki saat sonra ancak. Durum netleşir. En azından Sivas’ın Bağları gözükür.

***

İşte de gözüktü. Saat 18.15. Daha fazla beklemeye gerek yok. Durum anlaşılmıştır. Gökten zembille yeni seçmenler inecek değil ya... Ne var ki, 14 partinin uzlaşması bir yana, 14 partinin aldığı toplam oy bir yana... Hayrettir. Buna yorum yapılır mı? Ben yapmam. Ama yapacak olanların ne diyeceğini çok merak ederim. Yarın daha ayrıntılı konuşuruz. Şimdilik bu kadar. Vatana millete hayırlı olsun.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

17 Mayıs 2021, Pazartesi 07:40
17 Mayıs 2021, Pazartesi 07:07
Sıradaki haber yükleniyor...
holder