Rauf Tamer Fikir ve zikir
HABERİ PAYLAŞ

Fikir ve zikir

Zannettim ki siyasi tansiyon düşecek... Hâlâ da zannediyorum. Çünkü Erdoğan gitti, Davutoğlu geldi. Muhalefetin yeni rakibi artık odur. Yarışacağı yeni lider de odur. Ve galiba, Davutoğlu’na kimsenin bir husumeti yoktur. En azından şimdilik yoktur. Bu durumda tansiyon biraz düşmez mi?

[[HAFTAYA]]

Nasıl olsa herkes hıncını bir yerlerden çıkarıyor. Kimi Meclis’i boykot ediyor, kimi Çankaya’yı boykot ediyor, kimi Yargıtay’ı boykot ediyor. Henüz Davutoğlu’nu boykot eden yok. Nezaketsizlik falan da yok. Seçime kadar böyle gider inşallah.

Fena mı? Bu durumda en kârlı Kılıçdaroğlu çıkar. Her gün küfür ve hakaret etmek yerine, her gün akşama kadar “hırsız var” diye bağırmak yerine, biraz siyaset yapıp bir şeyler üretir, rakip partiyle yarışmayı öğrenir. Yazık değil mi? 4 yıldır bağırıyor. Bağırdıkça batıyor. Bu kadar kısa bir sürede, Kurultay’da karşısına bir aday çıkabilmesi bile düşündürücüdür.

Bence biraz sakinleşmeli. Çünkü Erdoğan gitmiştir. Artık Kılıçdaroğlu’nun muhatabı salt AK Parti’dir. Ama diyorsa ki “Hayıır, ben sırf Erdoğan için yaşıyorum” pekala... O zaman da ona derler ki “Açılmayan sandık kalmadı muhterem, zaten senin derdin Erdoğan falan değil, ona oy veren 21 milyonu aşağılıyorsun.” Ayrıca ben de derim ki: - Sarıgülle konuş da, sana biraz taktik versin.”

Sıradaki haber yükleniyor...
holder