Rauf Tamer Gözden kaçanlar
HABERİ PAYLAŞ

Gözden kaçanlar

Ne kadar nefret edildiğinin Amerika artık farkında mı acaba? Ortadoğu’yu bu ziyaretinde ABD Başkanı Joe Biden, bir nezaketsizlikle hatta bir saygısızlıkla karşılandığını sezdi mi acaba? Bu bir ilktir galiba.

Gelelim nokta atışlara. İsrail’in hastaneyi bombalaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Özrü kabahatinden büyük diye bir laf vardır ya, tam öyle bir şey. Meğer bir yanlışlık olmuş. Çocukların barındığı yetimhane’yi bombalayacaklarına, gidip hastaneyi bombalamışlar. Yani dikkatsizlik. Kötü bir niyet yok. Anlaşıldı mı?

Haberin Devamı

Şimdi soru şu: Bütün bunlar Netanyahu’nun yanına kâr mı kalacak?

İsrail Halkı’nın bir suçu yok ama Netanyahu yüzünden -bundan böyle- dünyada İsrailliler kelimesinin toptan bir antipati dalgası yaratma ihtimali yüksek. Çünkü milli bir leke.

Netanyahu, oluk oluk akıttığı Müslüman kanıyla yetinmiyor, dünyadaki Yahudiler’in itibarıyla da oynuyor.

Bu dalgayı kıracak olan güç ne BM’dir ne de AB... O güç herkesten önce İsrail Halkı’dır... Bu çılgın Başbakan’a tavır koyup dur demeye en çok onun hakkı vardır. Sırf hakkı değil, görevi de vardır. Sanırım dünya Yahudileri’ni de rahatlatacak olan en uygar duruş budur.

Not: Meclis’teki tezkere oylamasında evet oyları, hiç zorlanmadan, rahat bir biçimde 357’yi buldu. Demek ki bir sivil anayasa oylamasında, nitelikli çoğunluğu yakalayıp, hayırcıları burunlarından tutup sürükleye sürükleye referanduma götürebilecekler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder