Rauf Tamer Gündem
HABERİ PAYLAŞ

Bu savaş bana neyi hatırlattı? “One minute” günlerini. 14 yıl evvel Davos’tan yükselen bir sesti o... Şimdi olup bitenleri izlerken, Davos’taki o ses, hep kulaklarımızda olsun... İşin özeti odur. 

Zaten başka ne yazılır ki? Terör seviciliği’yle devlet adamlığı birbirine öyle karışmıştır ki daha çok kan aksın isteniyor... Yani, bağımsızlık, özgürlük, insanlık, yaşama hakkı, vatan, toprak, bayrak gibi kavramlara değer veren yok. Türkiye hariç. Türkiye tek başına çırpınıyor. Dünyanın umrunda değil.

Bu kapkara tablolardan sizi biraz kurtarayım. Bir “dizi” tavsiye edeceğim: - “Bambaşka Biri.” Havanız değişsin... Dizi seyretmeye meraklı değilimdir ama buna takıldım. Yapımcı Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın ellerine sağlık, gönüllerine bereket. O Hande Erçel ne güzel kız... Ne güzel bir insan... O Burak Deniz, ne müthiş bir oyuncu... Vallaha tebrik ederim.

Haberin Devamı

Heyhat!.. Bakın... Coğrafyamızın her karışı barut kokuyor... Filistin yine bombalanıyor, Tel-Aviv’e yine roket yağıyor... Çocukların çığlıkları, annelerin feryadı, kulaklarımıza kadar geliyor. Çok şükür Atatürk’ün Cumhuriyeti 100’üncü şeref yaşı’na basmak üzeredir. Ulu Önder’in bize bıraktığı bu cennet vatanın kıymetini bilelim. 

Bambaşka Biri dizisini seyrederken, hep bunları düşündüm. Türk sanatçıları harika eserler yaratıyorlar. İşte “Bambaşka Biri” böyle bir yapım. Siyasete bulaşmadan, verdikleri bu hizmet, Z kuşağı için çok yönlü ve yepyeni bir eğitim yöntemidir. Sevgilerimle... Ve tabii, adalet, asayiş, hak, hukuk, iş terbiyesi ve insan değeri gibi yüksek duygularımla...

Sıradaki haber yükleniyor...
holder