İki nokta...

AA

- Oy varsa hizmet varmış... Oy yoksa hizmet de yokmuş...

Kim demiş?

Zannetmem ki bunu söyleyecek bir aday çıksın.

Çünkü her il ve ilçede, her mahallede, çeşitli partilere oy veren çeşitli insanlar var. Belediye Başkanı ne bilecek kendisine kimin oy verip vermediğini?

Ama “oy varsa hizmet var, oy yoksa hizmet de yok” diyebilecek zekâda bir Belediye Başkanı’na toslarsanız, biliniz ki ona oy vermiş de olsanız vermemiş de olsanız, boşuna hizmet beklemeyin. Belli ki adamın mazereti var.

Bir diğer mesele de şu: Bilirsiniz, elmalarla armutları toplamayı severiz. Şimdi aynı sepete portakalları limonları da koymaya başladık.

Düşünün.

Mesela... Bir seçim bölgesinde PKK’lılardan oy isterken, başka bir seçim bölgesinde de ülkücülerden oy istemek... Yetmedi, bir başka seçim bölgesinde de mukaddesatçılardan, bir başka seçim bölgesinde de sosyalistlerden oy istemek...

Nedir bu?

Eğer “milli iradedir” diyorsanız mesele yok. Çünkü böyle bir vahdet, vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlar... Rakipler de havlu atınca, yüzde 70, 80, 90 oy, ne güzel bir güvencedir.

Lakin tehlikeli bir oyun. Zira “Sandıkta ittifak” dediğiniz bu birliktelik, yüzde 50’yi aşamazsa, bu defa da kutuplaşma daha derinleşir diye endişe ederim.

Allah korusun.

İttifak yasaları burnumuzdan gelmesin.

Sıradaki haber yükleniyor...