Rauf Tamer Komik şeyler
HABERİ PAYLAŞ

Komik şeyler

Önce İsveç güldürdü bizi. “Türkiye’ye güvence verebilirim” dedi. Nasıl vereceksin güvence? “Terör örgütleriyle ilişkiyi keseceğini” mi söyleyeceksin?

- Kim inanır? İki de şahit mi göstereceksin? Noterden senet mi vereceksin? Ne yapacaksın? Avrupalı hangi sözünde durmuş ki?

*

Gelelim Yunanistan’a... Tam bir kılkuyruk. Onun bunun peşine takılmış bir tufeyli... Ve Türkiye düşmanlığını hep paraya tahvil eden usta bir düzenbaz. Erdoğan son sözünü söyledi: “Benim için artık Miçotakis diye biri yok” dedi. Oh, ağzına sağlık. Bunlar selam verilecek adamlar değil. Yazık Yunan Halkı’na ki, nice yıllardır bu tip politikacılarla yönetiliyor.

*

Ve tabii, assolist Amerika. Miçotakis’in Türkiye nefretiyle dolu konuşmasını, ABD Kongre üyeleri, çılgınca alkışlıyor. En çok buna güldük. Süper Devlet’e bakın. Parmak kadar çocuğun oyuncağı olmuş.

*

Fakat gülmek bir yana...

Türkiye’ye savaş ilan ettiler de acaba bizim haberimiz mi yok? Yahu, bu kadar büyük bir düşmanlık, savaş halinde bile görülmemiştir. Buyursunlar. Türkiye, bütün hatları’yla birlikte dimdik karşılarındadır... Üstelik, onlara avans bile verdik: İçimizdeki 5’inci kol. Daha ne olsun?

Not: Şunu unutmayın. ABD’nin eski Rusya Büyükelçisi, itiraf ediyor: “Ukrayna’yı NATO konusunda kandırdık” diyor. Estağfurullah. ABD yalan söyler mi hiç? Gerisini İsveç düşünsün.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder