YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Koalisyonların zorluğu, kurulma aşamasındadır. Kurulduktan sonra -kör topal da olsa- yürür.

***

[[HAFTAYA]]

Lakin bizde başka bir handikap var. CHP, zaten kendi içinde bir koalisyon... Yani biz koalisyonun koalisyonu peşindeyiz. Kurulacak hükümette eğer sık sık bir sendeleme olursa, biliniz ki, kabinedeki uyumsuzluktan değil, CHP içindeki ortaklardandır.

***

Peki, MHP’yle bir ortaklık imkanı kalmadı mı? Vallahi, Celal Adan’ın, Habertürk TV’de Abdurrahman Bey’e söylediklerine bakılırsa, sıfır ihtimal. Onlar, belli ki 46 yıllık ağır bir mesaiden sonra Ana Muhalefet Partisi olmayı kutlamaya hazırlanıyorlar. Hem de CHP’yi iktidara terfi ettirerek. Büyük başarı değil midir?

***

Neticeye gelelim. 7 Haziran tablosu, bize 4-5 çeşit Hükümet modeli sunmuştu. Alternatifler teker teker tükendi, tükendi, tükendi, şimdi 1 model kaldı. Son model: AK Parti-CHP. Başka ihtimal yok... Hiç yok. Ya bu deveyi güdeceksin, ya bu diyardan gideceksin... Nereye? Seçime gideceksin.

***

Öyle ki, fazla naz da yapamazsınız. Blöf hiç yapamazsınız. Rest de çekemezsiniz. Olay tek hücreye kitlenmiştir. AK Parti ve CHP, kuzu kuzu oturacaklar masaya... Şartı şurtu bir kenara bırakacaklar, bu hükümeti mecburen beraber kuracaklar. Tabii niyetleri varsa. Yoksa, zaten mesele de yok. Kural belli. Onun için boşuna vakit kaybetmesinler. Evet mi hayır mı? Önce bunun cevabını versinler.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder