Ölçü nedir?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Demek ki mühim adammış. “Takla at da görelim” diye dalga geçtikleri İdris Naim Şahin’in ismi, Cumhurbaşkanı adayları arasında geçiyor. Ama Sami Selçuk’un ismi yok... Ben Şahin’i küçümsemiyorum. Sorduğum sadece şudur: Kaç tane Sami Selçuk var? Yoo, ısrar etmiyorum. Zaten ne haddime? Sadece soruyorum: Ölçü ne?

*

[[HAFTAYA]]

Eğer muhalefet adayları için ölçü “Tayyip Erdoğan’la didişmiş olmak” ise, Abdüllatif Şener daha da uygun bir aday. Fakat bu ölçü iyi bir sonuç getirmez. Olsa olsa Tayyip Erdoğan’dan nefret edenlerin oylarını getirir. Zaten sayıları belli değil mi? Açılmayan sandık kaldı mı?

*

Korkarım ki Prof. Metin Feyzioğlu’nu da aynı kategoriye sokuyorlar. Asıl vasıflarına ve hasletlerine bakmadan sırf muhalif tavrına ve duruşuna meftun oluyorlar. Bilmiyorlar ki Tayyip’e inat derken inadına Tayyip diye bir kamp’a su taşıyorlar. 12 yıldır yaptıkları budur.

*

Yoksa İdris Naim Bey’in ismi nerden akıllara gelsin? Sami Selçuk gibi bir âkil adamı kim ne yapsın? İlber Ortaylı mı? Harika... Hasan Pulur’u kutlarım. Lakin İlber Hoca bu ölçüye uygun değil. Kamuoyu önünde Başbakanla hiç düellosu yok. Siyasi iktidara karşı keskin bir tavrı da yok. Varsa da yaygın değil. Öyleyse nefret duygusunu körükleyemez. Bedrettin Dalan olsaydı, banko.

*

Özetle diyorum ki. Aday tespiti böyle yapılmamalı. Adaylık bir ödül yeri değildir. Bir rütbe hiç değildir. Öyle olsaydı bunu en çok hak’eden, Kılıçdaroğlu’ydu. Başkasına ne gerek? Allahaşkına... Doğru dürüst bir seçim mi yapacağız, yoksa, Anti Tayyipçileri tespit için bir sayım mı? Velev ki sayım. Ne fayda? Not: Soma maden faciası yüreğimizi yaktı. Milletimize baş sağlığı diliyorum.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI
Sıradaki haber yükleniyor...
holder