Pazar Kahvesi

26 Şubat 2017, Pazar 05:00
AA
Televizyonlarda AK Parti’nin kampanya startını izledik. Oradan bizde kalan birkaç çizgi sunacağım. Ve de bazı çağrışımlar. İşte notlar
● Rejim mi değişiyor, sistem mi? İki taraf önce bu konuda mutabık kalsa bari... Yoksa evet-hayır demek kolay... Maalesef vatandaşa işin en zor yanını bıraktılar.

● Başbakan, hukukçu olmamasına rağmen made madde gidip, meseleyi çok güzel anlattı... Keşke bir de karşısına şeytanın avukatlığı rolünde birini alsaydı da, kafalar iyice aydınlansaydı.

● Cumhurbaşkanı’nın kaç yardımcısı olacağını burada arkadaşlar bana soruyorlar... Ben de diyorum ki “1 veya 1’den fazla...” Ne diyeyim? 1’den az olabilir mi yahu?

● Gördüm... Bülent Arınç yedek kulübesinde oturuyordu. Takımın en golcü oyuncusu hiç kulübede oturur mu? Ne zaman sahalara döneceği merak ediliyor.

● Soru:
- Kürtler nasıl evet diyecek? MHP’ye rağmen mi? Cevap:
- Kürtler MHP’yi sevmez diye bir şey yok. MHP’yi PKK sevmez... İkisini karıştırmayın.

● Bir soru daha:
- Saadet Partisi nasıl hayır diyecek? CHP’ye bayıldığından mı? Cevap:
- Hayır... Büyük ihtimalle Erdoğan karşıtlığından. Nitekim -bu uğurdalaik muhalifler bile Erbakancı oldu. Bunlar 28 Şubat’ta neredeydi?

● Bu arada... BBP’nin ne tarafı destekleyeceğini hâlâ bilemiyoruz. Yalçın Topçu’ya mı sorsak acaba? İyi pazarlar.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.