Pazar kahvesi

AA

Çıkış yasağı kalktı. Rahip Brunson gitti, oh. Acaba Türkiye’ye giriş yasağı var mı?

Rahip gitti ama Kaşıkçı sağolsun. Sağdır inşallah. Bir süre de onunla oyalanırız. Şimdi Türk-Arap Heyetleri ortak çalışma yapıyorlar. Esrar perdesini kaldıracaklar. Biraz zor.

Çünkü... Kaşıkçı eğer kaçırıldıysa... 1 numaralı şüpheli Suudi Arabistan gözüküyor. E peki, hem kaçıracaklar, hem de gelip burada araştırma yapacaklar, öyle mi? Neyi araştıracaklar acaba? Nesini araştıracaklar? Hiç... Dostlar alışverişte görsün.

Bir de şu mesele var. - Kral Selman’ın emriyle mi kaçırıldı, yoksa Kral’a rağmen mi kaçırıldı? Araştırma heyetindekiler Kral’a yakın adamlar olduğuna göre, yine geldik aynı soruya: - Neyi araştıracaklar?

Suudi Arabistan’ı doğrudan suçluyor değilim. Fakat dünyadaki ortak kanaat, şimdilik Suudileri işaret ediyor. Olay eğer çözülmezse, endişemiz şudur ki, bir faili meçhul’le karşı karşıya kalacağız. O takdirde de sorumluluğu Türkiye’ye yıkacaklar.

.........

Öyleyse? Ortak araştırmalar sürerken, muhtemel engellemelere son derece dikkat kesileceğiz.

Not:

Trump, Rahip Brunson için Tayyip Erdoğan’a niye teşekkür ediyor? Vermek istediği mesajı yutup oturacak değiliz. Ne patavatsız bir Başkan bu.

Sıradaki haber yükleniyor...