Pazar notları

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

65 yaş üstündeki insan, 10 saat ne yapacak sokakta? 24 saat izinli olsa bile aynı şey... Biraz hava alıp, ya da bir-iki saatte işini görüp eve dönecek. Öyleyse bu 10 saat nedir? Olsa olsa bir jest. Ve de moral.

Genel tabloya gelirsek. Korona vak’a sayısı, bizi çok uğraştırıyor. 1.000 civarında takıldı kaldı. Halbuki bir ara 700’lü rakamlara kadar düşmüştü. Niye böyle oldu?

- Çünkü cıvıttık. Hatta şımardık. Kuralları hep birlikte çiğnemeye başladık.

Para cezası bize vız mı geliyor acaba? Devlet, 3 aydır her gün tıkır tıkır makbuz kesiyor. Yazdığı cezalar kağıt üzerinde milyarları buldu. Ama bu paraları nasıl toplayacak bilmiyorum. Belki seçim vakti bir af gelir. Ne dersiniz? Hele muhalefet böyle bir vaatte bulunursa, iktidar hiç geri kalır mı?

Bir bakıma da düşünüyorum. Virüsten korkmayan adam, para cezasından korkar mı? Öyleleri var ki hem maskesiz, hem ehliyetsiz, hem içkili araba kullanıyor. Dünya umrunda değil. Sosyal mesafe de neymiş. Yaz, 15 bin lira... Allah kerim.

İşte, onlara sesleniyorum. Kesenize karışmam ama 1 dakika, siz ne yapmak istiyorsunuz? İntihar mı ediyorsunuz, cinayete teşebbüs mü, yoksa katliam mı? Yanarım yanarım Sağlık Bakanı’na yanarım. Maske, mesafe, temizlik diye diye adamcağızın dilinde tüy bitti.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

17 Mayıs 2021, Pazartesi 07:40
17 Mayıs 2021, Pazartesi 07:07
Sıradaki haber yükleniyor...
holder