Perinçek

17 Ocak 2015, Cumartesi 05:00
AA

Doğu Perinçek’in 28 Ocak’ta AİHM Büyük Dairesi’nde bulunması lazım. Fakat yurt dışına çıkma yasağı var. Şurada 10 gün kalmış, yasak hâlâ kalkmadı. Perinçek’in şahsi davası değil ki bu... Türkiye adına savaşıyor.

*

Eğer hantal bürokrasi nedeniyle yasak kalkamıyorsa, acaba diyorum, İstanbul Valiliği 3 günlük özel bir izin veremez mi Perinçek’e? Hem de acilen. Zira, daha vize alacak. Kimbilir, belki pasaportunun da temdit’e ihtiyacı vardır.

*

Ermenistan lideri Sarkisyan’ı 24 Nisan’da Çanakkale’ye davet etmek ne kadar mühimse, Perinçek’in yurtdışı yasağını kaldırmak da o kadar mühim... Hatta birbirinin tamamlayıcısı. Biraz acele edelim.

Sayım

- Kim yolsuzluk yapıyorsa ihbar edin.

Ne bu?

Birbirinden nefret eden insanların yaşadığı bu ülkede, bir tür istatistik. Devlet, herhalde memlekette kaç ahlaksız muhbir olduğunu tespit edecek. Yani bir tür sayım.

Bize fark etmez

Turizm meselesini bu def’a da biraz Avrupa ülkeleri düşünsün. Orada özgürlükler kısıtlanıyor. Türkiye için hava hoş. Biz zaten her acının tiryakisi olmuşuz. Avrupalı misafirlerimizi de 30 yıldır buna alıştırmışız. Oh, elle gelen düğün bayramdır. Bu turizm sezonu, favori Türkiye’dir.

Erbabına sor

Kürt siyasetçiler ne diyor:

- Paris’te yürümek marifet ama biz burada yürürsek kabahat.

Hayır, kabahat değil, sizinki de marifet.

Zira başkalarının çocukları üzerinden vandalizm estirmek, marifetten de öte maharet ister.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.