Şartlara bağlı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sert muhalefet yapmaya karar vermek. Ya da yumuşak muhalefet yapmaya karar vermek. Olmaz. Karar vermek'le olmaz. Muhalefetin biçimi, dozu, yolu yordamı, yöntemi, önceden belirlenmez. Sert veya mülayim olmayı, ancak şartlar getirir. Konuya ve yerine göre, farklı tepkiler vardır. Bu bir reflekstir. Anında fışkırır. Ama siz bunu hesaplı, planlı ve ölçüp biçerek bir programa yüklerseniz, samimiyetsizliğiniz önce ses tonunuzdan anlaşılır. Geometri değil bu konuştuğumuz. - Siyaset konuşuyoruz. Her dakika yanar döner.

Fikri takip 

Muharrem İnce'yi 2018 yılında Cumhurbaşkanı adayı ilan eden Kılıçdaroğlu, ilk iş olarak İnce'nin yakasındaki parti rozetini çıkarmıştı. Şimdi kendisi aday olursa, herhalde hem rozetini çıkaracak hem de genel başkanlığı bırakacak...

#Duvar yazısı 

Partisizlerin tarafsızlığı kolaydır. Marifet, partili olup da tarafsız kalabilmek.

Muasır vahşet 

Muasır medeniyeti görüyor musunuz? Artık kiralık katil kullanıyorlar. Boşuna ordu besleyip de ne yapacaklar? İşi eşkıya sürüsüne ihale ederler, olur ve biter. Nitekim ABD, Kabil'de kendisine bir fedai arıyor... Lakin elinde YPG / PYD gibi antrenmanlı örgütler varken, hâlâ ne arıyor? Orası henüz belli değil.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI
Sıradaki haber yükleniyor...
holder