Rauf Tamer Seçim sektörü
HABERİ PAYLAŞ

Seçim sektörü

Bugün mitingler başlıyor. Hayırlı olsun. Bakalım bu mitingler, hükümeti erken seçim’e zorlamaya yetecek mi? Yetsin veya yetmesin. Ama bir seçim rüzgarı estireceği muhakkaktır. Dolayısıyla da bir seçim sektörü doğacaktır.

Seçim sektörü deyip geçmeyin. Miting meydanlarıyla beraber, şehirde oteller, lokantalar, kahvehaneler tıklım tıklım dolacaktır. Şehirlerarası otobüsler, seyyar köfteciler, simitçiler, lahmacuncular, ayrancılar neler neler.

- Allah bereket versin.

İşin siyaset kısmına gelince. Şunu kabul etmeliyiz ki Kemal Kılıçdaroğlu çok çalışıyor. Yoklamadığı kapı, başvurmadığı yöntem, denemediği taktik kalmadı. Şimdi de ortaklarına emrivaki yaparak, adaylığını perçinlemek istiyor. Yani, ortaklarla masaya otururken, maça 1-0 önde başlayacak.

Tabii, ortaklar da boş durmayacak. Onun seçim kazanamayacağını kendisine ‘kibarca söylemeye’ hazırlanıyorlarsa da Kılıçdaroğlu bunu başarılı mitinglerle göğüslemeyi düşünüyor.

Özetlersek... Bu mitingler, gövde gösterisidir. Ama rakibinden ziyade dostlarına ve ortaklarına gösteridir. Ona göre izleyiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder