Tek figür

15 Nisan 2014, Salı 05:00
AA

Kadın Rektör’ün başörtüsü, yine erkeğe dert oldu. Siyasete bakın. Sadece kadın üzerinden yapılıyor. Kimi kadın aday’la övünüyor, kimi Kadın Belediye Başkanı’nı öne çıkarıyor, kimi de kadına kota ayırarak alkış bekliyor. Erkeklerin kadından başka kozu yok mu? Kadın aşağı, kadın yukarı. 

[[HAFTAYA]]

Gazeteler kadın ağırlıklı yayın yapıyor. Güzel kadın, şık kadın, rüküş kadın. Fal, burç, rejim, estetik, mutfak, moda... Ne varsa hepsi kadına dönük. Ticaret Hayatı’nda da Kadınlı Haberler ekonominin tuzu biberi. Ya turizm? Sırf kadın üzerinden yürümektedir. Her yaz Güney Sahilleri’nden fışkıran kadın göğüsleri, epey işe yarıyor. İşletme sahipleri, o güzel kadınları, kendi plajlarına transfer etmek için yarışıyor.

*

Uzun uzun saymaya gerek yok. Şiir ve şarkıların çoğu, kadın için. Cinayetler de hep kadın için. Ama erkeğin arkasında da kadın var. Rezil de eder, vezir de. Zavallı erkek ise -hâlâ- kadına hükmettiğini zannetmektedir.
....
Değerli okuyucular. Kadınla bu kadar oynarsak, sırf erkekliğimizi değil, insanlığımızı da kaybederiz. Erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır derler, onda biri de kadına sığınmak olsa gerek. İyi ki sığınmışız. İş erkeklere kalsaydı, laiklik bile elden gitmişti...
Rektör’ün başı açıkmış veya kapalıymış...
Geçiniz. Rektör’ün kadın olduğuna şükür. Not: Haşim ile Hamiş’i öteden beri hep karıştırırım. Yine karıştırırsam biliniz ki Hamiş değildir. Mutlaka Haşim demek istemişimdir. Alınganlığa lüzum yok.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.