Tombala

28 Ağustos 2015, Cuma 05:00
AA

Saçma sapan o madde... Hâlâ aynı yerde duruyor. İçişleri, Ulaştırma ve Adalet Bakanları, seçim sürecinde güya tarafsızlar’dan oluşuyor. Peki tarafsızları kim tayin

[[HAFTAYA]]

ediyor? Tayin eden de tarafsız mı acaba?

*

Adı geçen o 3 Bakanlığın çok önemli olduğu muhakkak. Ama Dışişleri önemsiz mi? Milli Eğitim, Milli Savunma önemsiz mi? TC Bakanlıklarını bu türlü kategorize etmek, kimin aklına gelmiş? Mesela Ulaştırma Bakanı, bu devirde nasıl taraf tutar? Telefonları mı keser? Telgrafları mı engeller? Yandaşlara teleks mi tahsis eder? Güldürmeyin insanı.

*

Şimdi bir de şu söylenti çıktı: - HDP’lilere dandik Bakanlıklar verilecek. Hangi Bakanlık dandiktir? Enerji mi, Tarım Hayvancılık mı, Ekonomi mi, Maliye mi? Hangisi dandiktir? Neye göre dandiktir? Personel sayısına göre mi, bütçesine göre mi, örgütlenme gücüne göre mi? Ölçü nedir?

*

Cumhuriyet Hükümetleri’nde önemsiz Bakanlık olmaz. Önemsiz olsaydı ihdas edilmezdi. Haa... Bazı Bakanlıklar zaman zaman birleştirilir, bazen ayrıştırılır, sonra belki tekrar birleştirilir. Duruma göre... Ve o da ihtiyaçtan doğar. Son söz: Dandik Hükümetler vardır. Olabilir. Çok da olmuştur. Ama Dandik Bakanlıklar yoktur.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.