Rauf TamerVay uyanık
HABERİ PAYLAŞ

Vay uyanık

Siyasette de dolandırıcılık var. İşte... Yunanistan’ın foyası çıktı meydana. Neydi onun derdi? - Güya, Türkiye’den korkuyordu. Hayır. Aslında korkmuyordu. Korkuyormuş gibi yapıyordu. Türkler saldıracak diyerek dünyayı ayağa kaldırıyordu.

*

Bütün yardımları böyle sağladı. Türkler geliyor numarasıyla, uçaklar, gemiler, tanklar, tüfekler aldı, parasını da ödemedi...

*

Yunanistan çok iyi biliyordu ki “Türkiye ona saldırmaz.” Yok böyle bir ihtimal. Korkmaya da sebep yok. Mış gibi yapıp, başta Amerika olmak üzere, AB’yi, ayrıca da Fransa’yı ve Almanya’yı epey dolandırdı.

*

Bu iyiliğimizi unutmasın. Sayemizde hem hava savunma sistemini hem deniz kuvvetlerini takviye edip güçlendirdi. Trakya sınırını -aklısıra- sağlama aldı... Paralar da cepte. “Türkler saldıracak” demeseydi kimse ona böyle yardım etmezdi... Ekmek elden, su gölden. Nasıl da kandırdı dünyayı? Helal olsun. Ama yeter be komşu. Bu kadar yüzsüzlük yeter.

Not:

Türkiye’de muhalefet, seçimi kazanırsa, şimdiki hükümetin aldığı bütün kararları iptal edecek diyorlar, öyle mi? Doğru söyleyin. İşçi, memur, emekli ve asgari ücretlilere yapılan zamlar da buna dahil mi?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder