Yine zirve, yine...

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kaçıncıdır... Bu da geldi, - yine - geçiyor işte. Yapılacak açıklamalardan - yine - öğreneceğiniz o şaşmaz bilgiyi, ben şimdiden size özetleyeyim:

- Faydalı bir görüşme olmuştur. İki ülkenin dost ve müttefikliği tekrar teyit edilmiştir. İşte o kadar.

*

Bu zirve, Joe Biden için iyi bir spor... Hem de hoşça vakit. Ne olacak ki? ABD Başkanlığı’nı 1 dönem yapıp çekilecek zaten... Onun da 6 ayı gitti, geriye 3 buçuk yılı kaldı. Bir daha seçilme gibi bir derdi yok. Oh ne rahat... TIR dolusu hata yapsa bile, ödeyeceği bir fatura yok. Seçmene vereceği bir hesap da yok. Keyfe keder bir başkanlık işte. Sayfiyedeymiş gibi.

*

Türk tarafı öyle mi? Bütün muhalefet mevzilenmiş, Erdoğan’ın tökezlemesini bekliyor. “Ah bir taviz verse de tepesine çöksek” diye bekliyor. Türkiye’nin hezimete uğramasından mutlu olacaklar. Seçim malzemesi peşindeler. Eh, Joe Biden abileri de onlara elbet bir iyilik düşünüyordur. Ne de olsa o Millet İttifakı’nın bir üyesi sayılır.

Futbol 

40 - 50 yıl önceki slogan:

- Yenildik ama ezilmedik. İtalya maçı bunu hatırlattı. Ama tahmin ediyorum. İtalya’yla on kere daha oynasak, 3 - 0 yenilmeyiz. Yenilsek bile ezilmeyiz. Ne biçim bir geceydi o? Hâlâ inanamıyorum. Mağlubiyete değil, efsunlanmış halimize.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

28 Temmuz 2021, Çarşamba 10:17
28 Temmuz 2021, Çarşamba 07:01
28 Temmuz 2021, Çarşamba 07:01
28 Temmuz 2021, Çarşamba 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder