YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Haşim Kılıç’ın aday olacağına dair yakıştırmalar var. Hiç zannetmem. Gerçi son zamanlarda muhalif blok’a sempatik gelmektedir ama yine de kökten sempatik olanlar dururken Haşim Kılıç gibi bir “yabancı”ya niçin yönelsinler? Hem Haşim Kılıç, kaybedeceğini bile bile niçin aday olsun? Nam için mi? Tenezzül etmez. - Efendim, çok iyi Cumhurbaşkanlığı yapar. Biliyorum, yapar. Ama seçilemez ki.

[[HAFTAYA]]

Bence mesleki kariyerini Anayasa Mahkemesi’nde tamamlamalı ve bir akil adam olarak -gerekirse- meclise girmelidir. Memlekete vereceği daha çook hizmetler var. Şuraya gelmek istiyorum. Çok iyi Cumhurbaşkanlığı yapacağına emin olduğumuz her insanı, kolay kolay aday gösteremiyorsunuz. Kimse kendini maceraya atmaz.
Bana sorarsanız, Kılıçdaroğlu da çok iyi Cumhurbaşkanlığı yapar. Ama niçin aday olmuyor? Nur Serter de yapar, Emine Tarhan da yapar. Ama niçin aday olmuyor? Bunlar olmuyorsa, kaybedecek bir şeyleri olduğu için olmuyor. Haşim Kılıç niçin olsun? 

*

Burnumu fazla sokmak istemem. Soksam da kim dinler zaten? Ama bana öyle geliyor ki, öbür taraf, Abdullah Gül’le yola devam edecek galiba... Seçim Kampanyası’nda Tayyip Erdoğan da meydanlara ineceği için, sanırım sinerji doğacak.
Bu bakımdan... Muhalefetin, çok yaman bir aday bulması lazım. Öyle ki: Kaybedecek hiçbir şeyi olmamalı. Bilmem anlatabildim mi?

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder