Şirin Sever Boş şişeni götür, yeniden doldur, plastik kullanımını azalt!
HABERİ PAYLAŞ

Boş şişeni götür, yeniden doldur, plastik kullanımını azalt!

OMO, Migros işbirliği ile yeniden dolum ünitelerinin sayısını artırdı. Ortaköy 3M Migros, Ankara 5M Migros Ankamall ve İzmir 5M Migros Forum Bornova’ya boş şişeyle git, yeniden doldur; hem daha ucuza alışveriş yap, hem de plastik kullanımını azalt!

Gezegenimizin karşı karşıya kaldığı en önemli sorunlardan biri, iklim krizi. O yüzden de son yıllarda birçok yerden sürdürülebilirliğin ne kadar önemli olduğunu duyuyoruz, atıklarımızı azaltmak ve dönüştürmek istiyoruz. Fakat bunları hayatımızın, günlük rutinlerimizin içinde ne kadar uygulayabiliyoruz? Aslına bakarsanız, gerçek değişimden bahsedebilmek için kolektif bir çaba gerekiyor. Yani herkesin elini taşın altına sokması şart! Kurumların, kanun koyucuların çalışmalarının yanında şirketlerin de kendi içerisinde dönüşümden geçmesi, bunu yaparken sürdürülebilir adımları insanların da dahil olabileceği formatlarla toplumla buluşturması önem taşıyor. Geçenlerde tam da bunları düşünürken, şahane bir projeden haberdar oldum. Alışveriş sırasında bile plastik ayak izimi azaltabileceğimi öğrendim!

Haberin Devamı

TEMİZ GELECEK VİZYONU

Türkiye’nin sevilen çamaşır bakım markalarından OMO, Migros işbirliği ile Yeniden Dolum Ünitesi’ni yeni noktalarda faaliyete geçirmiş bulunuyor. ‘Temiz Gelecek Vizyonu’ doğrultusunda ürün içeriklerinden onu saran ambalajlara kadar içten dışa bir dönüşüm içinde olan OMO, plastik ayak izini azaltmak için de kolay ve uygulanabilir çözümler geliştirmeye devam ediyor. Tüketicilerin OMO Sıvı Deterjan şişelerini tekrar kullanmasını mümkün kılan OMO Yeniden Dolum Ünitesi de bunlardan biri. İlk denemesi İstanbul’da Ataşehir 3M Migros mağazasında yapılan OMO Yeniden Dolum Ünitesi ile tüketiciler boş OMO sıvı deterjan şişelerini yeniden doldurabiliyor. Böylece şişelerin birer atığa dönüşmesinin önüne geçilirken doğaya duyarlı bir adım atan tüketiciler de plastik ayak izlerini azaltmış oluyor.

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR’DE

Bir yılda 12 bine yakın dolum yaparak plastiksiz çözümleri daha ekonomik fiyatıyla sunan OMO, daha çok insana ulaşmak için ünitelerini üç yeni noktayla buluşturuyor. OMO ve Migros iş birliğiyle Yeniden Dolum Üniteleri şimdi de Ortaköy 3M Migros, Ankara 5M Migros Ankamall ve İzmir 5M Migros Forum Bornova mağazalarında müşterilerin hizmetine sunuluyor. OMO Yeniden Dolum Ünitesi’ni kullanmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken OMO Sıvı Deterjan şişelerini yanlarında getirmek. Beyaz çamaşırlar için OMO Active Fresh Cold Power Beyazlar, renkli çamaşırlar için ise OMO Active Fresh Cold Power Renkliler Sıvı Deterjan seçeneklerini sunan ünite, iki farklı boyutta şişeyi yeniden doldurabiliyor. OMO Sıvı Deterjan şişeleri, dolum işlemi için istenildiği kadar kullanılabiliyor.

Haberin Devamı

Boş şişeni götür, yeniden doldur, plastik kullanımını azalt

HEM DOĞAYA HEM BÜTÇELERE YARIYOR

Unilever Çamaşır Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Alper Çapar:

“Unilever Temiz Gelecek Vizyonu ile OMO olarak içten dışa bir değişimden geçiyoruz. Ürünlerin içeriğinden ambalajlara sürdürülebilir çözümler ararken, şirket bünyesinde attığımız adımları toplumun da dahil olabileceği bir seviyeye taşımanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü gerçek değişim, ancak kolektif çabalarla mümkün. OMO Sıvı Deterjanlarımızın formülünü doğada çözünen içeriklerle yeniledik, yüzde 25 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen yüzde 100 geri dönüştürülebilir ambalajlarda sunmaya başladık. Daha az plastik ve plastiksiz çözümler amacımız doğrultusunda Migros iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz OMO Yeniden Dolum Üniteleri’ni de tüketicilerle buluşturuyor olmanın gururunu yaşıyoruz.”

Haberin Devamı

Migros Ticaret A.Ş. Deterjan, Kağıt ve Kozmetik Pazarlama Direktörü Sena Erol Özdemir:

“Migros İyi Gelecek Planımız çerçevesinde hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik çalışmalarımıza her gün yenilerini eklemekten mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda OMO ile hayata geçirdiğimiz ve müşterilerimizi de dahil ettiğimiz yeniden dolum ünitesi projemiz sayesinde hem doğamız hem de müşterilerimizin bütçeleri için katma değer sağlıyoruz. Plastik kullanımına yönelik farkındalığın artmasına vesile olurken el ele verip plastik ayak izimizi her geçen gün daha da azaltıyoruz.”

Boş şişeni götür, yeniden doldur, plastik kullanımını azalt

BEN DE DENEDIM ÇOK KOLAY!

OMO’nun Migros ile birlikte faaliyete geçirdiği Yeniden Dolum Üniteleri’ni öğrenince, ben de hemen gidip bizzat denemek istedim. Biten sıvı deterjan şişemle, bana en yakın Migros olan Ortakaöy 3M Migros’a geldim. Adım adım şunları yaptım:

1) Makine ekranındaki başlat tuşuna basıyoruz.
2) Şişemizin kapağını açıyoruz ve hemen aşağıdaki barkod okutma bölgesinden barkodu okutuyoruz.
3) Beyazlar için ve renkliler için iki ayrı bölüm bulunuyor. Benim deterjanım beyazlar olduğu için bunu seçiyorum; şişemi yerleştirip dolmasını bekliyorum. 4) Şişe dolduktan sonra makineden çıkan barkodu şişeye yapıştırıyoruz ve şişemizin kapağını kapatıyoruz.

İşte bu kadar kolay! OMO Yeniden Dolum Üniteleri’nin yer aldığı marketlerde size yardımcı olacak çalışanlar da bulunuyor. Doğaya karşı sorumluluğumuzu hatırlatan bu projeye bayıldım.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder