Şirin Sever Namuslu namussuzlar!
HABERİ PAYLAŞ

Namuslu namussuzlar!

Burası öyle bir ülke ki... En namussuzlar, namus timsali diye geçinir, şaşarsın. Bakınız jartiyer sandığı şeyle sahneye çıkan şahıs mesela... İsmini hiç vermek istemiyorum çünkü hiçbir şey yapmadan kendini gündemde tutmaya çalışan birinin reklamını yapmaya gerek yok. Ama siz anladınız kim olduğunu. Mesele jartiyeri de değil; kim ne istiyorsa giysin, bize ne? Mesele şu: Zamanında ‘Böyle bir ülkede metroya askılı ile binmesinler’ diyen şahsın bugünkü hali! Görüşlerine ya da giydiklerine kıymet verdiğimizden değil bu yazı... İnsanların hayatlarına mal olan mevzularda saçma sapan konuşmaya cüret edebildikleri için! İnsanların ayarlarıyla bu kadar kolay oynayabildikleri için! Tecavüzcüleri, tacizcileri, kadın katillerini normalleştirdikleri, uçsuz bucaksız saçmaladıkları için! Şimdi olaya bakın... Geçenlerde Sultanbeyli’de, 13 yaşındaki bir çocuğa 15 kişinin tecavüz etmesi davasında kan donduran sorular saçıldı ortalığa... Bir avukat “Etek boyunu kısaltması ve daha usturuplu davranması için okuldaki hocaları tarafından uyarılıp uyarılmadığını’ sordu tecavüze uğrayan çocuğa. Yani diyor ki; sen usturupsuz davrandığın için oldu bunlar! Evet, bir avukat, 13 yaşındaki çocuğa bunu sordu. Sorabildi. Üstelik bir kadın avukattı bunu soran! (Allah’tan mahkeme başkanı soruyu uygun bulmadı ve sordurmadı. Buna da şükür diyelim) Çok acıklı, çok akıl almaz, çok utanılası. İşte tecavüzcüleri kurtarmak ve aklamak için sorulan bu sorular günlük hayatta besleyip büyüttüklerimizin eseri olduğu için kızgınım. Şu şuursuzları hayatımızdan çıkarmadığımız, onlara pirim verdiğimiz için. Kim ya bu insanlar? Bu insanları ünlü yapanları sorguluyorum bir yandan da... Tık almak için değer mi ey haberci dostlar?

Haberin Devamı

Namuslu namussuzlar

PEKİ KİŞİSEL TASARRUF TEDBİRLERİ?

Önceki gün Resmi Gazete’de yayımlandı; kamuda tasarruf tedbirleri başlıyor. Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında 3 yıl süreyle yeni taşıt edinilmeyecek, yabancı menşeli taşıt kullanılmayacak, temsil ve ağırlama ödenekleri zorunlu haller dışında kullanılmayacak, gezi ve kokteyl yapılmayacak, rapor/kitap basılmayacak vs. Bakalım ne kadar uygulanacak, gerçekten hayata geçirilecek mi? Vatandaş olarak takipçisi olalım elbette ama bir yandan da kendi hayatlarımızda da tasarruf tedbirleri alsak ya? Yeni kıyafetler almadan hayata devam etmek pekala mümkünken, az ve öz giyinmek geçerli akçeyken, eskileri değerlendirmenin mutlaka bir yolu bulunabilecekken, mesela giymediklerimizi çeşitli satış platformları üzerinden satma imkanı varken ya da ihtiyacı olana vermek söz konusuyken... Dolabımızı, evimizi, hayatımızı hafifletmek için ne bekliyoruz?

Haberin Devamı

Namuslu namussuzlar

GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MOTTOSU: HAREKET ET!

Geçen gün şöyle bir manşet gördüm: Tarihte ilk kez bir jenerasyon anne babalarından daha sağlıksız! Elbette haberde Amerika’dan bahsediliyordu ama Türkiye’de de durum farklı değil. Türkiye’de her 100 kişiden 59’unda fazla kilo sorunu var. Obezite sıklığı her geçen gün artıyor. Obezitenin neden olduğu sorunlar oldukça fazla, malum. Bunların en başında da kalp damar hastalıkları geliyor. Yani tehlike büyük. İşte bu nedenle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ve festivalleri bu yıl ‘Hareketlilik Yılı’ mottosuyla gerçekleştiriliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü; bu yıl 81 ilin kent meydanında düzenleyeceği gençlik festivallerinde gençler kadar her yaştan vatandaşın da etkinliklere bizzat katılmalarını amaçlıyor. Böylece 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamanın yanı sıra vatandaşları da spor etkinlikleriyle buluşturarak hareketli bir yıl için farkındalık oluşturuyor. İstanbul Taksim, Ankara Kızılay ve İzmir Konak meydanları başta olmak üzere şehrin en kalabalık meydanları herkesin ilgisini çekecek çeşitli spor etkinliklerine sahne olacak. Mini golf, masa tenisi, dart, bilek güreşi, curling, penaltı alanı, 3x3 basketbol, okçuluk, bisiklet, badminton, canlı langırt, şişme oyun parkurları gibi sporlar şehir meydanlarında gençlerle buluşacak. Sadece gençler değil dileyen herkes bu spor etkinliklerine dahil olabilecek. Büyüklerimiz ne demiş; nerede hareket orada bereket!

Haberin Devamı

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder